imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

“Powinien trafić do więzienia”. Politycy komentują zachowanie byłego senatora PiS

udygpv7wyg6ztn259hco9v27sk3h4pkn.png


Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez świadka. Na filmie widać, jak mężczyzna przywiązuje sznurkiem psa do samochodu i rusza autem. Zwierzę początkowo biegnie, ale później nie nadąża za jadącym samochodem. Przewraca się i jest wleczone za pojazdem.

 

61-letni Waldemar B. usłyszał w piątek zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie złożyła wniosek do sądu o areszt dla byłego senatora PiS.

 

– Mężczyzna nie przyznał się do postawionego mu zarzutu. Składając wyjaśnienia przedstawił odmienne motywy swojego zachowania – poinformowała rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Grażyna Wawryniuk.

 

“Zasługuje na potępienie”

 

O sprawie byłego senatora dyskutowali goście “Debaty Dnia” w Polsat News.

 

– Sądzę, że tego pana ktoś powinien potraktować w ten sam sposób – powiedział wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. – Oczywiście nie nawołuję do tego, żeby ktoś komuś coś zrobił, bo to nie o to chodzi – zaznaczył.

 

ZOBACZ: Powinniśmy karać bardzo dotkliwie za znęcanie się nad zwierzętami – Rozenek w “Debacie Dnia”

 

– Budzą się we mnie emocje i postaram się ugryźć w język, ale według mnie ten człowiek powinien trafić do więzienia – dodał.

 

– Nie wyobrażam sobie, że można być taką bestią. Zastanawiam się czy tu nie występują problemy z psychiką, bo każdy kto w ten sposób krzywdzi zwierzęta, zasługuje na największe potępienie – stwierdził. 

 

WIDEO: Fragment programu “Debata Dnia”

  

 

“Zachował się jak zwyrodnialec”

 

W podobnym tonie o zachowaniu Waldemara B. wypowiedzieli się również Katarzyna Piekarska i Miłosz Motyka.

 

– Dla mnie to jest niepojęte, co taki człowiek ma w głowie, skoro robi coś takiego innej czującej istocie – powiedziała posłanka KO. – Zgadzam się z panem ministrem Ozdobą, że powinien za to trafić na długie lata do więzienia – dodała. 

 

ZOBACZ: Właścicielka przejechała psa, nie udzieliła mu pomocy. “Zwierzę wyło z bólu”

 

– Takie zachowania powinny być tępione z najwyższą surowością. Były senator PiS zachował się jak zwyrodnialec – stwierdził rzecznik PSL. – Nie ma miejsca dla takich osób w życiu publicznym, a tym bardziej w polityce – dodał.

 

– To będzie nauczka dla wszystkich, niezależnie od tego czym się zajmują, że zwierzęta trzeba traktować dobrze – stwierdził.

dk/ml//Polsat News/Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment