imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Poważna awaria Instagrama. Druga w tym tygodniu

78ct95a4pafzukx9mtzh6d4fbjuwxr6r.jpg


Kolejna awaria Instagrama. Firma potwierdza.

Instagram przyznał oficjalnie, że kolejny raz w ciągu paru dni działanie aplikacji zostało zakłócone poważną awarią. “Wiemy, że niektórzy z was mogą mieć teraz problemy z używaniem Instagrama. Bardzo nam przykro i pracujemy nad naprawą tak szybko, jak to możliwe” – poinformowała internetowa platforma na Twitterze.

Instagram potwierdził drugą w tym tygodniu awarię. Poprzednia sparaliżowała w poniedziałek wszystkie serwisy Facebooka i spowodowała ogromne straty związane ze spadkiem wartości akcji spółki na giełdzie.

 

“Zdajemy sobie sprawę, że niektóre osoby i firmy mają trudności z dostępem do produktów Facebooka” – zakomunikował rzecznik Facebooka. “Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem normalności i przepraszamy za wszelkie niedogodności” – dodał.

Problemy z działaniem aplikacji

Większość użytkowników Instagrama – 57 proc. – doświadcza głównie problemów z działaniem aplikacji, 21 proc. nie może zalogować się do swoich kont.

 

Problemy w działaniu Instagrama zauważone zostały w serwisie DownDetector w piątek ok. godz. 21. Wówczas to znacząco wzrosła liczba raportowanych problemów z działaniem aplikacji. Po około dwóch godzinach od wystąpienia pierwszych symptomów masowej awarii sytuacja uległa poprawie, a liczba osób zgłaszających problemy na stronie Down Detector szybko spadła.

 

Największa w historii awaria Facebooka, Instagrama i WhatsAppa miała miejsce 4 października. Wszystkie serwisy przestały działać przed godziną 18. Nie odpowiadał także należący do Facebooka komunikator Messenger, a problemy zgłaszali użytkownicy z całego świata.

 

Globalna awaria serwisów Facebooka 

W poniedziałek Facebook oficjalnie potwierdził globalna awarię serwisu, która spowodowała nieprawidłowe działanie Facebooka, WhatsAppa, Instagrama i Messengera.

 

ZOBACZ: Globalna awaria Instagrama, Facebooka i WhatsAppa. Facebook oficjalnie potwierdził

 

“Jesteśmy świadomi, że niektórzy ludzie mają problem z dostępem do naszych aplikacji i produktów. Pracujemy nad tym, żeby wszystko jak najszybciej wróciło do normy, przepraszamy za niedogodności” – podał Facebook na… Twitterze.

 

Majątek skurczył się wskutek awarii

Wskutek wielogodzinnej awarii założyciel Facebooka Mark Zuckerberg stracił około 7 miliardów dolarów. Akcje Facebooka spadły wskutek niedostępności serwisów o prawie 5 proc., a wartość rynkowa Facebooka o prawie 17 proc.

 

ZOBACZ: Awaria Facebooka kosztowała Marka Zuckerberga ponad 6 mld dolarów

 

“To jedna z najdłuższych awarii w historii” – podał Reuters. Twórca Facebooka spadł na piątą pozycję w rankingu najbogatszych osób na świecie. Jego majątek liczy 121 mld dolarów.

 

hlk/ml/Polsatnews.pl/Interia/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment