imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Poszła podgrzać mleko dla syna, autobus odjechał z jej dziećmi

xp5eeeoayucaycc567k616brqrefm465.jpg


Podróżująca wraz z dziećmi autokarem kobieta wysiadła podczas postoju, aby na stacji paliw podgrzać półtorarocznemu synowi mleko. Nie zdążyła jednak wrócić na miejsce, a nieświadomy kierowca odjechał.

We wtorek dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Toruniu otrzymał niecodzienne zgłoszenie. Zadzwonił kierowca autokaru relacji Kraków-Gdynia, który oznajmił, że chwilę wcześniej w okolicy Kutna miał postój na stacji paliw.

 

Zgłaszający przekazał, że krótko po rozpoczęciu dalszej jazdy został poinformowany, że podróżująca z dwójką nieletnich dzieci pasażerka nie wróciła po przerwie na swoje miejsce, a jej synowie bez opieki znajdują się w pojeździe. Poinformował także, że nie może zawrócić, ponieważ znajduje się na autostradzie A1, zmierza już w kierunku Torunia.

 

Policja pomogła kobiecieKMP Toruń

Policja pomogła kobiecie

Chłopcy dzięki pomocy policji znów trafili pod opiekę matki

Na szczęście matka chłopców pozostawiła na swoim siedzeniu telefon komórkowy i wybierając swój numer ze stacji paliw, skontaktowała się z kierowcą. Następnie kontakt z nią uzyskał dyżurny.

 

Policja pomogła kobiecieKMP Toruń

Policja pomogła kobiecie

 

Kobieta relacjonowała, że pozostawiła półtorarocznego syna pod opieką starszego 11-letniego brata, by wejść na chwilę na stację i przygotować mleko dla malucha podczas przerwy w podróży. Kiedy chciała wrócić do autokaru, ten zdążył już odjechać.

 

Nie pozostawało nic innego, jak zabrać dzieci z trasy przejazdu i zaopiekować się nimi, by mogły znów trafić pod opiekę matki.

 

ZOBACZ: Hiszpania: Paczki z ładunkami wybuchowymi. Policja zatrzymała podejrzanego

 

Dzielnicowi ze śródmiejskiego komisariatu odebrali chłopców na dworcu autobusowym w Toruniu, gdzie autokar dojechał. Młodszy, na początku był nieco zestresowany szybko jednak zajęła się nim policjantka. Bracia wspólnie i w bezpiecznych warunkach oczekiwali na przybycie swojej mamy.

 

W tym samym czasie inni funkcjonariusze pomogli kobiecie dojechać do Torunia. Dzięki szybkiej i sprawnej pomocy, chłopcy po krótkim czasie trafili pod opiekę matki.

mbl/ml/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment