imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Portugalia. Żołnierze będą wyszukiwać osób, które miały kontakt z zakażonym COVID-19

o49axdg6gd8bo76hmwfkd47vu3p64wkk.jpg


Portugalscy żołnierze, zdj. ilustracyjne

Portugalscy żołnierze włączą się w walkę z COVID-19 wobec nasilającej się kolejnej fali epidemii – podał w poniedziałek dziennik “Inevitavel”. Będą oni pomagać władzom medycznym w wyszukiwaniu osób, które miały kontakt z kimś chorym, oraz w informowaniu ich, że mogą być zakażone.

Portugalska armia ma pomóc w analizie danych osób, które w ostatnich dniach miały bezpośrednią styczność z zakażonymi koronawirusem. Zespół ten składał się dotychczas z cywilów zatrudnionych przez resort zdrowia.

Wzrost infekcji Omikronem 

Lizbońska gazeta wskazała, że nagła prośba rządu o wsparcie ze strony armii wynika z szybko rosnącej liczby infekcji koronawirusem. Według resortu zdrowia pandemia ma to związek z rozprzestrzenianiem się Omikronu, nowego wariantu koronawirusa SARS-CoV-2.

 

Ministerstwo zdrowia szacuje, że do czwartku Omikron będzie odpowiadać za ponad 90 proc. nowych zakażeń. Przed świętami stanowił ponad połowę z nich.

 

ZOBACZ: Izrael przyspiesza podawanie kolejnej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Przyczyną wariant Omikron

 

Resort wskazał, że po świątecznym weekendzie wzrosła liczba wykrytych infekcji. W niedzielę przekraczały one dobowy poziom 3 tys., podczas gdy w poniedziałek było to 6,3 tys.

 

Podczas ostatniej doby w Portugalii zmarło 16 chorych z Covid-19. Średnia dzienna zgonów na tę chorobę wyniosła w ciągu ostatnich siedmiu dni 13 przypadków.


ap/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment