imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Porachunki gangów w Chicago. Zginął 26-letni raper

ft7j67fgne8icauj4w4zwkz58bccixzh.jpg


Burmistrz Chicago powiedziała, że wszystko wskazuje na to, że raper był śledzony przez rywalizujący gang

Carlton Dequan Weekly, raper znany jako FBG Duck, zginął w chicagowskiej dzielnicy Gold Coast zastrzelony przez czterech mężczyzn. Ranne zostały jeszcze dwie inne osoby. Policja twierdzi, że 26-letni muzyk powiązany był z jednym gangów, a jago śmierć to efekt porachunków między zwaśnionymi grupami.

FBG Duck został zastrzelony we wtorek ok. godz. 16:30 czasu lokalnego (22:30 czasu polskiego) podczas zakupów w dzielnicy Gold Coast. Kiedy był z kilkoma osobami przed jednym z ekskluzywnych butików, obok niego zatrzymały się dwa samochody, z których wysiadło czterech uzbrojonych mężczyzn. Oddali oni kilka strzałów w kierunku rapera, po czym odjechali z miejsca zdarzenia.

 

Napastnicy trafili rapera w szyję

 

FBG Duck został postrzelony w klatkę piersiową oraz w szyję. Zmarł w drodze do szpitala. Ranne zostały także dwie inne osoby, 28-letnia kobieta i 36-letni mężczyzna.

 

ZOBACZ: Kanye West wystartuje w wyborach prezydenta USA

 

O śmierci rapera poinformował m.in. były kandydat na burmistrza Chicago Ja’Mal Green. W tweecie o śmierci FBG Ducka wyraził nadzieję, że “winnym tej bezsensownej śmierci zostanie wymierzona sprawiedliwość”. 

 

 

Był śledzony przez wrogi gang

 

Policja twierdzi, że 26-letni raper był powiązany z jednym z gangów. Burmistrz Chicago Lori Lightfoot podczas konferencji prasowej powiedziała, że wszystko wskazuje na to, że młody raper był śledzony przez przedstawicieli konkurencyjnej grupy. Zawróciła również uwagę na problem łatwego dostępu do broni. – Młodzi ludzie mają zbyt łatwy dostęp do broni i są w stanie jej bezwzględnie użyć – powiedziała burmistrz.

 

 

Policja informuje, że w ubiegłym roku wskaźnik morderstw w mieście wzrósł o 152 proc.

 

ZOBACZ: Papież Franciszek spotkał się ze sparaliżowanym raperem

 

FBG Duck, to obiecujący amerykański raper. W 2018 roku wydał przełomowy w swojej karierze singiel “Slide”, po którym podpisał kontrakt z wytwórnią Columbia Records.

 

 

 

W ciągu ostatnich pięciu lat FBG Duck wydał cztery płyty i niezliczone solowe single nagrane z jego raperską ekipą Fly Boy Gang. 

grz/hlk/ BBC, Fox News, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment