imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Ponad 700 maseczek od Służby Więziennej (komunikat)

36121670_1_crop_300x168_d3e8358a_CPO.jpg


– SW informuje:

Resort Sprawiedliwości pomaga w walce z koronawirusem. Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy – więzienia przyłączyły się do akcji na polecenie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Na apel o pomoc zareagowali także funkcjonariusze Zakładu Karnego w Kwidzynie.

W ostatnim czasie ponad 700 maseczek przekazali funkcjonariusze kwidzyńskiej Służby Więziennej personelowi lokalnych instytucji pomocowych, w tym Hospicjum Św. Wojciecha, Domu Pomocy Społecznej, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Domu Dziecka w Kwidzynie i Ryjewie oraz kadrze zaprzyjaźnionych przedszkoli.

Na środki ochrony osobistej wydano pieniądze funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa, a także przyjaciół współpracujących z zakładem karnym. Zbiórkę zainicjowała wychowawczyni kwidzyńskiego więzienia.

W ramach prowadzonej w całej Polsce akcji #ResortSprawiedliwościPomaga we wszystkich jednostkach penitencjarnych, w tym również w Zakładzie Karnym w Kwidzynie produkowane są środki ochrony osobistej. Trafiają one do najbardziej potrzebujących – szpitali, domów dziecka ale także do mieszkańców regionu.

Każdego dnia funkcjonariusze służb mundurowych służą obywatelom, chroniąc ich przed różnymi zagrożeniami. W codziennej służbie dbamy o bezpieczeństwo publiczne. W czasach pandemii nie możemy zapomnieć zwłaszcza o lekarzach, ratownikach medycznych, personelu instytucji pomocowych, którzy poświęcają się dla dobra całego społeczeństwa. Nie możemy zapomnieć o ich ochronie. W polskich więzieniach, dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Służby Więziennej, wiele osób szyje m.in. maseczki ochronne, które trafiają do najbardziej potrzebujących – mówi kpt. Anna Orzechowska-Winnicka, inicjatorka maseczkowej pomocy.

Funkcjonariusze ZK Kwidzyn nie ustają w pomocy. Maseczki szyte są przez cały czas. Więziennicy planują następne wizyty w ośrodkach pomocowych.

Chcemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy okazali nam pomoc w przeprowadzeniu akcji. Poprzez kolejną inicjatywę ruszyliśmy z pomocą do społeczeństwa. Wielkie ukłony kierujemy do naszych zaprzyjaźnionych krawcowych m.in. do członków naszych rodzin ale także Izy i Elżbiety. To właśnie te osoby umożliwiły uszycie takiej ilości środków ochrony. DZIĘKUJEMY 😉

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mom/ lena/


Source link

Leave a Comment