imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Ponad 500 placówek medycznych odebrało tysiące sztuk sprzętu ochronnego od USP Zdrowie

35973470_2_crop_300x168_019ef1d7_CPO.jpg


„Od początku istnienia naszej firmy w centrum naszych działań stał zawsze człowiek i jego zdrowie – mówi Robert Jurgawka, Chief Marketing & Organization Officer USP Zdrowie. – Nie mogliśmy pozostać obojętni wobec obecnej sytuacji, dlatego w trosce o osoby na pierwszej linii zdecydowaliśmy się wesprzeć polską służbę zdrowia”.

Wybrane placówki otrzymały pełen zakres artykułów do ochrony zdrowia podczas pandemii COVID-19. Zamówiony przez firmę sprzęt objął między innymi:

– 92 tys. masek jednorazowych,

– 500 tys. rękawic,

– 7,9 tys. fartuchów jednorazowych,

– 11 tys. płynów dezynfekujących,

– 3,1 tys. przyłbic,

– 2,5 tys. kombinezonów ochronnych,

– 1 tys. masek FFP2,

– 1 tys. masek FFP3,

– 600 szt. termometrów bezdotykowych.

Akcja ma zasięg ogólnopolski, a koordynatorem całej kampanii jest Medical Unit USP Zdrowie – zespół 48 osób, który na co dzień współpracuje ze środowiskiem medycznym.

„Pracując ze środowiskiem lekarskim, mamy możliwość bezpośredniego wsłuchania się w ich potrzeby. W obliczu pandemii SARS-COVID-19 ta akcja jest naszą naturalną odpowiedzią właśnie na te potrzeby. Nie wyobrażaliśmy sobie, by postąpić inaczej” – mówi Aniela Nowakowska – Medical Unit Director USP Zdrowie.

Firma USP Zdrowie powstała w 1992 roku w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy Voitka Napiórkowskiego i szybko stała się liderem na polskim rynku leków dostępnych bez recepty. Obecnie zatrudnia ponad 800 osób, posiadając biura zlokalizowane w Warszawie, na Litwie, Ukrainie, w Bułgarii i Stanach Zjednoczonych oraz Wytwórnię leków US Pharmacia we Wrocławiu, która dostarcza na rynek ponad 100 mln opakowań rocznie. W portfolio firmy znajdują się znane i cenione marki, m.in. Apap, Ibuprom, Gripex, Verdin, Stoperan i Xenna. Więcej informacji na www.uspzdrowie.pl.


Source link

Leave a Comment