imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Ponad 400 wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych na akcji mikołajkowej

DOC.20221215.44204296.1.jpg


Społeczność ponad 1 000 wolontariuszy spełni najskrytsze marzenia dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych już 19 grudnia, a to wszystko dzięki inicjatywie Fundacji Dobrych Inicjatyw „Choinka Dobrych Serc”.

Już po raz 6. Fundacja Dobrych Inicjatyw zaangażowała osoby prywatne, wolontariuszy, instytucje społeczne, szkoły i przedszkola, uniwersytety, harcerzy, ośrodki pomocy społecznej oraz biznes na rzecz dzieci z ponad 25 placówek opiekuńczo–wychowawczych (tzw. Domy Dziecka) w Polsce. Społeczność zbudowana przez Fundację spełni ponad 430 marzeń o wartości prawie 100 000 PLN.

Oprócz wymarzonych prezentów na młodzież czeka cały dzień atrakcji, a motywem przewodnim tej edycji Świąt jest sport, natomiast partnerem honorowym wydarzenia została Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Wśród głównych atrakcji znajduje się turniej sportowy, a w nim ping pong, hokej, taniec i rzucanie śnieżynek do kosza oraz wielki świąteczny tort. Jak co roku wychowankowie samodzielnie ubiorą Choinkę w bombki w kształcie serc, które sami przygotowali. Na bombkach napisane będą ich największe marzenia i cele. Całe wydarzenie odbędzie się w EXPO XXI, które zostało partnerem głównym.

Jak jeszcze można się włączyć w akcję?

Dzięki ponad 1 000 wolontariuszy Fundacja Dobrych Inicjatyw spełni mikołajkowe marzenia wszystkich podopiecznych. W dalszym ciągu trwa zbiórka środków finansowych na całoroczne stypendia oraz psychoterapię dzieci. Każdy może dorzucić cegiełkę na konto: 71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90 z dopiskiem “stypendium” .

O Fundacji Dobrych Inicjatyw:

W Fundacji Dobrych Inicjatyw tworzymy ekosystem narzędzi i rozwiązań, które za kilka lat chcemy wprowadzić do polskiego prawodawstwa. Naszym celem jest rozwiązanie problemu niewystarczającego wsparcia edukacyjnego, społecznego i psychologicznego dla dzieci i młodzieży na poziomie krajowym. „Choinka Dobrych Serc” to okazja, aby spotkać się z młodzieżą i podsumować cały rok ich starań i zaangażowania w warsztaty edukacyjne, wolontariat na rzecz seniorów oraz pracę nad rozwojem indywidualnym.

Partnerzy wydarzenia:

Partnerami wydarzenia zostały również instytucje, dzięki którym możliwa stała się organizacja jednej z największych imprez tego rodzaju w tej części Europy. Są to: Lenovo, Colgate-Palmolive, Linklaters, Mennica Polska, Lotte Wedel, Societe General, Ibis Family, MoneyGram.

Scenariusz Wydarzenia

VI Finał Choinki Dobrych Serc

10:00 Oficjalne rozpoczęcie VI Finału.

10:15 Pojawienie się tortu na scenie.

10:20 Rozgrzewka sportowa „Taniec Angeli”.

10.40 Ogłoszenie turnieju sportowego.

12.25 Przekazanie prezentów przez Mikołaja.

13.00 Lunch (nuggetsy, frytki, hot dogi).

14.10 Zakończenie, możliwość wejścia na scenę z własną wizją 🙂

Motywem przewodnim 6. finału jest sport.

KONTAKT:

Magdalena Majorowska

tel. 690 926 193

e-mail: [email protected]

Bartłomiej Jojczyk

tel. 695 926 193

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: Fundacja Dobrych Inicjatyw

 


Source link

Leave a Comment