imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Pomorskie. Kierowca ukarany wysokim mandatem i 17 punktami karnymi dziękuje policji

bg8n12cvpjxu7ai7ezeo1wt51yf4by63.png


Słupscy policjanci otrzymali podziękowania od kierowcy, którego ukarali mandatem i punktami karnymi. W mailu mężczyzna pochwalił pełny profesjonalizm mundurowych oraz docenił nauczkę, którą otrzymał. “Dziękuję za uratowanie życia, bo rutyna i brawura na drodze mogłyby spowodować, że byłbym niechlubną gwiazdą wiadomości” – podsumował kierowca.

W sobotę około południa policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zauważyli seata, który na drodze krajowej nr 6 w okolicach Potęgowa (woj. pomorskie) jechał z dużą prędkością i wyprzedzał inne pojazdy w rejonie skrzyżowania.

 

Funkcjonariusze zatrzymali ten samochód do kontroli. W trakcie interwencji zwrócili uwagę, że kierowca zdecydował się na tak niebezpieczne manewry pomimo tego, że w samochodzie przewoził swoją żonę i dwoje małych dzieci.

 

ZOBACZ: Sulechów. 18-latek przejechał przez środek ronda. Nie uniknął kary

 

Zdziwieni takim zachowaniem policjanci poinformowali gdańszczanina, jakie mogą być konsekwencje takiej brawury, oraz że jako kierowca jest on odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale także za wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

 

Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 1400 zł oraz 17 punktami karnymi. Na tym zdecydowana większość policyjnych interwencji się kończy. W tym przypadku było jednak inaczej. 

“Zapytali się mojej żony, dlaczego pozwoliła mi przekroczyć prędkość”

Kilka godzin później na skrzynkę mailową Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wpłynęła nietypowa wiadomość, której adresatem był zatrzymany wcześniej kierowca. Mężczyzna podziękował policjantom za ukaranie go oraz za profesjonalne przeprowadzenie kontroli. 

 

“Mój mail może wydawać się dziwny i nietypowy, ale chciałbym podziękować Policjantom, którzy mnie dzisiaj (04.02.2022 r.) zatrzymali i ukarali bardzo dużą ilością punktów karnych” – napisał kierowca.

 

ZOBACZ: Ełk: Kierująca nie ustąpiła pieszym. Zabrano jej prawo jazdy

 

W dalszej części wiadomości ukarany opisuje policyjną interwencję.

 

“Po zatrzymaniu policjanci uspokoili moją rodzinę, przede wszystkim moje dzieci. Zapytali się mojej żony, dlaczego pozwoliła mi przekroczyć prędkość” – relacjonował gdańszczanin.

 

Policja opublikowała treść otrzymanego mailaPolicja

Policja opublikowała treść otrzymanego maila

 

“Przy tym wszystkim (policjanci – red.) zachowywali się wzorowo i profesjonalnie, wytłumaczyli co zrobiłem źle i jednocześnie nie mogli zrozumieć, dlaczego jechałem w taki sposób wioząc całą rodzinę. I teraz najważniejsze, uświadomili mi, że moje zachowanie naraziło moją rodzinę, trafiło to do mnie, jest mi głupio i bardzo dziękuję za punkty i mandat” – dodał.

 

ZOBACZ: Tarnów Podgórny. Osiem martwych pytonów i węży boa na leśnej ścieżce. Policja szuka właściciela

 

W długim wywodzie kierowca z Gdańska kilkukrotnie docenia profesjonalizm mundurowych. Dziękuje również za uratowanie życia, bo według niego rutyna i brawura za kierownicą mogłaby spowodować, że o wypadku z jego udziałem informowałyby programy informacyjne.

 

Mężczyzna ukarany mandatem prosił, aby policjanci dowiedzieli się, że ich praca przyniosła efekty.

mbl/dk/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment