imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Polskojęzyczna Eurosodoma – Media społecznościowe i portale to komplikacja…

asit-1200x630

Strona główna > Polska > Polskojęzyczna Eurosodoma – Media społecznościowe i portale to komplikacja… Polskojęzyczna Eurosodoma – Media społecznościowe i portale to komplikacja… Jerzy Ulicki-Rek Polska 0

TERLECKI: MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE I PORTALE TO NARASTAJĄCA KOMPLIKACJA, TRZEBA JE UCYWILIZOWAĆ.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki wytłumaczył w studiu radiowej Trójki, dlaczego PiS chce uregulować wykonywanie zawodu dziennikarza.

Prowadzący poniedziałkową audycję „Salon polityczny Trójki” redaktor Paweł Lisicki spytał Ryszarda Terleckiego o punkt programu PiS zapowiadający ustawę o statusie dziennikarza. „Czy rozszerzanie tej reglamentacji zawodowej jest sensowne?” – dociekał Lisicki. W dalszej części programu prowadzący argumentował, że obecnie, w czasach internetu „bardzo trudno jest określić, co to jest dziennikarstwo i kim jest dziennikarz”.

„Naszym celem nie jest ograniczenie otwartości i dostępności do zawodu dziennikarza czy misji dziennikarskiej, ale próba właśnie ucywilizowania tej narastającej komplikacji, jaką są media społecznościowe, portale, które sobie pozwalają często na rzeczy wyjątkowo niesympatyczne, nieprzyjemne” – odparł Terlecki.

Wicemarszałek zapowiedział przedyskutowanie programowej propozycji PiS ze „środowiskiem dziennikarskim” i zastanowienie się nad próbą wprowadzenia „jakichś zasad, z którymi wszyscy albo prawie wszyscy zgodziliby się”. Według niego „chodzi o uniknięcie sytuacji, gdy możliwości działania dziennikarza są nadużywane do pomówień czy nieuzasadnionych oskarżeń”.

Jak pisaliśmy, w sobotę Prawo i Sprawiedliwość opublikowało swój nowy program, w którym znalazł się zapis zapowiadający uregulowanie wykonywania zawodu dziennikarza poprzez odpowiednią ustawę. „Głównym celem zmiany powinno być utworzenie samorządu, który dbałby o standardy etyczne i zawodowe, dokonywał samoregulacji oraz odpowiadał za proces kształtowania adeptów dziennikarstwa”. Dopiero po stworzeniu takiego samorządu uchylony zostałby artykuł 212 Kodeksu Karnego mówiący o zniesławieniu i grożący za nie nawet rokiem pozbawienia wolności. Dziennik „Rzeczpospolita” ocenił propozycję PiS jako „niejednoznaczną”, która sugeruje możliwość postępowań dyscyplinarnych wobec dziennikarzy prowadzonych przez sąd ich korporacji.

Kresy.pl / polskieradio.pl / wp.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/polska/terlecki-media-spolecznosciowe-i-portale-to-narastajaca-komplikacja-trzeba-je-ucywilizowac/

16.09.2019

Jerzy Ulicki-Rek

https://www.polskawalczaca.com/

cenzuraglobalny reżim demonokratycznykomedia wolności słowaPiS
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment