imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie

y6fnmd3ots2wp9n85ozvv3ymuy4gitnb.jpg


Co czwarte dziecko w wieku szkolnym ma problem z nadwagą i otyłością. Aby uporać się z problemem, należy m.in. zmienić codzienne nawyki. W niedzielnym programie Polsat News #JesteśmyDlaDzieci otrzymają Państwo wiele cennych wskazówek, jak tego dokonać.

Informacje na temat otyłości wśród polskich dzieci są zatrważające. Okazuje się bowiem, że pod tym względem przodujemy w niechlubnym europejskim rankingu. Jak zauważyła na antenie Polsat News Agnieszka Grzegorczyk, członek zarządu Fundacji Polsat, już co czwarty uczeń ma u nas problem z nadwagą i otyłością. 

 

ZOBACZ: Eksperci: połowie Amerykanów grozi otyłość

 

– Jest to związane głównie z brakiem ruchu oraz ze złą dietą – mówiła Grzegorczyk.  – Dzieci się zbyt rzadko ruszają, spędzając czas przed komputerem czy przed telewizorem (stąd nazwa “pokolenie tabletowe” – red.). Mają łatwy dostęp do wysokokalorycznych i przetworzonych produktów – dodawała.

 

Otyłe dziecko – otyły dorosły 

 

Otyłość wśród dzieci zwykle powoduje również problem z wagą w wieku dorosłym. – Nie chodzi tu wyłącznie o kwestię estetyki, gdyż otyłość jest chorobą, która powinna być leczona – podkreśliła członek zarządu Fundacji Polsat.

  

Jedną z bohaterek reportażu Polsat News, która podzieliła się swoją historią, jest szesnastoletnia Diana Szulc. Dziewczyna w 2018 r. w Centrum Zdrowia Dziecka przeszła operację zmniejszenia żołądka.

 

– Byłam wyzywana grubasów pytając, słyszałam pytania o to, ile kotletów zjadłam na śniadanie – wspomniała Diana. – Nikt nie zdawał sobie jednak sprawy, że jestem chora.

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat pomogła odmienić Oddział Otolaryngologii Dziecięcej Szpitala w Rybniku

 

– Moje życie po operacji zmieniło się diametralnie, choć czeka mnie jeszcze sporo pracy – dodała dziewczyna. 

 

Inną formą walki z otyłością wśród dzieci są obozy odchudzające. Jeden z turnusów organizowanych w Ciechocinku odwiedziła kamera naszej stacji. Relację z wizyty będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę o godz. 13:30 w programie #JesteśmyDlaDzieci. 

 

Jego gospodarz Bartosz Kwiatek będzie również rozmawiał z ekspertami o tym, jak wprowadzać właściwe nawyki żywieniowe wśród dzieci już od pierwszych miesięcy życia.

emi/bas/ Polsat News


Source link

Leave a Comment