imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Polska zacieśnia współpracę z Izraelem w obszarze cyberbezpieczeństwa

840_472_matched__ptnn2s_naskizrael2

Strona główna > Polska > Polska zacieśnia współpracę z Izraelem w obszarze cyberbezpieczeństwa Polska zacieśnia współpracę z Izraelem w obszarze cyberbezpieczeństwa Michal Polska 4

Przebywająca w Izraelu polska delegacja podpisała Memorandum Of Understanding o współpracy w obszarze cyberbezpieczeństwa pomiędzy NASK i INCD (Israeli National Cyber Directorate – krajowy zarząd ds. cyberbezpieczeństwa w Izraelu).

Porozumienie przewiduje wymianę doświadczeń i informacji o cyberzagrożeniach, rozwój kompetencji i wspólne projekty innowacyjne. INCD jest jednostką podległą premierowi Izraela. Pełni funkcję ośrodka reagowania na incydenty cyberbezpieczeństwa. Działa w nim izraelski narodowy CERT. INCD jest też rządowym centrum kształtowania polityki państwa wobec cyberbezpieczeństwa oraz ośrodkiem badawczo-rozwojowym w tej dziedzinie. O pogłębieniu współpracy miały również rozmawiać zespoły CERTów z Polski i Izraela.

Krzysztof Silicki, Dyrektor NASK ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji i Przemysław Jaroszewski, Kierownik CERT Polska uczestniczą w oficjalnej wizycie w Izraelu, w której bierze również udział wiceminister cyfryzacji Karol Okoński, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa.

źródło: https://www.cyberdefence24.pl

cyber bezpieczeństwoIzrael
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment