imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Polska na łyżwach. Wyniki badania

35541749_PGEPoranki_crop_300x168_908c0697_CPO.jpg


Łyżwiarstwo jest sportem zimowym uprawianym częściej niż narciarstwo, wynika z badań przeprowadzonych w tym roku przez Kantar Polska, na zlecenie PGE Energia Ciepła. 87 proc. badanych osób zadeklarowało, że chociaż raz w życiu jeździło na łyżwach, 38 proc. w ciągu ostatnich 5 lat, a co czwarty respondent w ciągu ostatnich dwóch lat.

Według 44 proc. ankietowanych łyżwiarstwo jest coraz bardziej popularne. Ten sposób spędzania wolnego czasu chętnie wybierają osoby młode i posiadające dzieci, częściej kobiety niż mężczyźni. Łyżwiarstwo jest sportem towarzyskim, Polacy czas na lodowisku spędzają najchętniej z rodziną i znajomymi.

Ponad połowa badanych uważa, że w polskich miastach brakuje instruktorów łyżwiarstwa, dlatego ważna jest możliwość skorzystania z lekcji, jakie np. oferuje PGE Energia Ciepła podczas organizowanych Dni Otwartych „Rodzinne łyżwy” na lodowiskach w całej Polsce, czy „Poranków dla dzieci z PGE Energia Ciepła” na Zimowym Narodowym, na których instruktorzy uczą najmłodszych podstaw łyżwiarstwa.

PGE Energia Ciepła jest też partnerem programu „Chodź na łyżwy”, organizowanego przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego, we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Program, który jest skierowany do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, działa w 14. miastach w całej Polsce i pozwala skorzystać z bezpłatnych zajęć prowadzonych przez trenerów z klubów będących członkami Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

*Badanie „Polska na łyżwach” zostało przeprowadzone przez Kantar Polska na zlecenie PGE Energia Ciepła w lutym 2020 r. z uwzględnieniem reprezentatywnej próby 1000 Polaków w wieku 15+, mieszkających w miastach 100 tys.+


Source link

Leave a Comment