imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Policjanci urządzili grilla. Szef KGP powiedział, co powinno się z nimi stać

tmc3kcfq8adgqsria9rfczq1kf1vm3jj.jpg


– To jest sytuacja, którą nie sposób ocenić inaczej niż negatywnie – powiedział w “Gościu Wydarzeń” Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk zapytany o ośmiu poznańskich policjantów, którzy w czasie epidemii zorganizowali grilla. Jak dodał, funkcjonariusze ci powinni zostać przeniesieni do miejsc, w których możliwości tego typu zachowań nie będzie.

– Ośmiu policjantów z Ruchu Drogowego opuściło swoje rejony służbowe i udali się nad Maltę. Tam rozpalili grilla w miejskim zieleńcu – poinformował we wtorek polsatnews.pl podkom. Piotr Garstka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 

Policjanci zostali ukarani mandatami po 500 zł. Wszczęto także postępowania dyscyplinarne za naruszenie procedur służbowych.

 

ZOBACZ: Policjanci urządzili sobie grilla. Dostali mandaty

 

– To jest sytuacja, którą nie sposób ocenić inaczej niż negatywnie. Ja również niezwykle negatywnie podchodzę do tego zachowania funkcjonariuszy z Poznania i tak samo podeszli do tego ich bezpośredni przełożeni – powiedział w środę w “Gościu Wydarzeń” Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 

Jak podkreślił, mundurowi ci powinni “przestać funkcjonować przestać funkcjonować w miejscu, które pozwoli im na tego typu możliwości”.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

grz/zdr/ Polsat News, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment