imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Polacy obawiają się powrotu do miejsca pracy

36102424_algorithmgroup28129_crop_300x168_a49b4cad_CPO.jpg


Proces odmrażania gospodarki pozwoli setkom tysięcy pracowników na powrót do normalności, zamieniając domowe biuro na tradycyjne. Mimo, że wielu pracowników niecierpliwie czeka aż ten moment nastąpi, spora ich grupa obawia się o swoje bezpieczeństwo.

Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Algorithm Group przez Biostat wskazują, że 41 proc. pracowników boi się powrotu do biura. Główna obawa dotyczy własnego bezpieczeństwa. Choć ponad 63 proc. ankietowanych uważa, że pracodawca jest w stanie zapewnić im bezpieczne warunki w biurze, to aż jedna czwarta ankietowanych twierdzi, że ich pracodawca nie przygotował miejsca pracy do zbliżającego się powrotu.

Algorithm-Group-(2)

„Z jednej strony chcemy już powrotu do normalności, z drugiej strony cały czas znajdujemy się w sytuacji zagrożenia patogenem. Przedsiębiorcy muszą znaleźć sposób, aby zapewnić ciągłość biznesową, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo pracownikom. To oznacza konieczność zbierania odpowiednich informacji, aby podejmować właściwe działania. Lęk pracowników przed powrotem do biura sprawia, że są oni skłonni podzielić się z pracodawcami informacją o swoim stanie zdrowia” – przekonuje Błażej Gocałek współzałożyciel Algortihm Group. Potwierdzają to badania, aż 97 proc. ankietowanych deklaruje, że zgodziłoby się informować firmę o swoim zdrowiu, a 84 proc. badanych twierdzi, że tego typu działania podnoszą ich poczucie bezpieczeństwa.

Algorithm-Group-(3)

Jednym z rozwiązań, które mogą pomóc przedsiębiorcom jest platforma Greenlight. To rozwiązanie opracowane we współpracy z Microsoft, umożliwiające pracownikom interakcję z pracodawcą, pomagając w monitorowaniu ryzyka rozprzestrzenia się wirusa w miejscu pracy.

„Warunki w jakich do tej pory pracowaliśmy, zmieniły się bezpowrotnie. Ciągła zmiana to także stały element technologii. Ważne, by była ona tworzona dla ludzi i z myślą o ich potrzebach. Możliwość wykorzystania takich narzędzi, jakimi są najnowsze rozwiązania do zdalnej współpracy czy sztuczna inteligencja wspomagająca procesy biznesowe i pracę wykonywaną każdego dnia, pomagają w pokonywaniu wielu pojawiających się obecnie wyzwań. Wymaga to jednak ciągłego podnoszenia kompetencji cyfrowych pracowników w obszarze najnowszych technologii, aby w jak najpełniejszy sposób mogli wykorzystać ich potencjał” – mówi Wojtek Życzyński, Director of Corporate Market, Small Business & Partner Channel, Microsoft Polska.

Aplikacja Greenlight wspiera system zarządzania trybem pracy i kwarantanną pracowniczą, pozwalając na bezpieczny powrót do środowiska pracy w nowej rzeczywistości. Więcej informacji na www.algorithm.hr/greenlight


Source link

Leave a Comment