imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Polacy jeżdżą po cukier… do Niemiec. W niektórych sklepach puste półki

polsatnews.png


W marketach w przygranicznych, niemieckich miejscowościach ubywa cukru. Powodem są… Polacy przyjeżdżający po ten produkt do zachodnich sąsiadów.

W ostatnich dniach media informują o braku cukru w sklepach. Niektóre sieci, np. Biedronka, wprowadzają limit zakupu cukru przez klientów.

 

“W Polsce nie zabraknie cukru, jesteśmy trzecim producentem cukru w UE, więc naprawdę mamy go bardzo dużo” – zaznaczył w czwartkowym wpisie na Twitterze szef resortu rolnictwa Henryk Kowalczyk.

 

ZOBACZ: UOKiK: Apelujemy o zachowanie rozsądku ws. cukru

 

Apelujemy zarówno do sprzedawców jak i konsumentów o zachowanie zdrowego rozsądku przy sprzedaży i zakupach cukru – podał z kolei Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wskazał, że reglamentacja towarów jest dozwolona wyłącznie w szczególnych przypadkach np. po ogłoszeniu stanu wyjątkowego.

Polacy kupują cukier… u zachodnich sąsiadów

Niemcy nie zmagają się z takimi problemami. Nieco inaczej jednak sytuacja wygląda w sklepach przy granicy z Polską. Dziennikarze “Business Insider” odwiedzili markety u zachodnich sąsiadów.

 

W sklepie w Löcknitz oddalonym od naszego kraju o 11 kilometrów został tylko pusty karton i jedno, przedziurawione, opakowanie.

 

ZOBACZ: Puste półki w sklepach. Brakuje cukru. “Ludzie kupowali po 10-20 kilogramów”

 

Ekspedientka jest zaskoczona brakiem cukru. Trudno jej wyjaśnić przyczynę. W innym markecie w tym samym miasteczku ten artykuł – co prawda – jest więcej, choć w mniejszej niż zwykle liczbie.

 

Dziennikarze odwiedzili też Pasewalk –  około 27 km od polskiej granicy. Poszli do sklepu Kaufalnd. Tam cukier jest, nawet sporo, ale niedawno wprowadzono limity – dwa opakowania na jedno gospodarstwo. Reglamentacja nie dotyczy innych artykułów.

ac/ sgo/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment