imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Pogoda na niedzielę. Możliwe trąby powietrzne

fok4eabsz5p5nt66ftzewq6bdxwxvuu9.jpg


W niedzielę będzie nadal burzowo, szczególnie na południu, w centrum i wschodzie kraju – powiedziała synoptyczka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk. Niewykluczone, że pojawią się trąby powietrzne. Temperatura w dzień może wynieść do 30 st. C na Podkarpaciu.

Synoptykczka poinformowała, że w nocy z soboty na niedzielę opady deszczu będą niewielkie, bez groźniejszych zjawisk. Przelotne burze będą występować jedynie na wschodzie i północy kraju.

 

– Z kolei w niedzielę do Polski wkroczy od południa i od południowego zachodu strefa opadów deszczu. W ciągu dnia będzie się przemieszczała powoli na północ. Największe opady prognozujemy na południu, w centrum i wschodzie – powiedziała Małgorzata Tomczuk.

Burze przede wszystkim na południu i wschodzie

Jak dodała, burze wystąpią przede wszystkim w Małopolsce, na Podkarpaciu, Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie. – Mogą to być silne burze z gwałtownymi zjawiskami, z intensywnymi opadami deszczu do 40-50 mm i z porywistym wiatrem nawet do 100 km/h. Niewykluczone, że gdzieś wystąpią trąby powietrzne – zaznaczyła synoptyk.

 

ZOBACZ: Lubelskie. Trąba powietrzna. IMGW udostępnił nagranie

 

W całym kraju możliwe są opady deszczu. Pojedyncze burze mogą pojawić się w niedzielę jeszcze na południowym wschodzie Mazowsza. – W Warszawie jest niewielkie prawdopodobieństwo burz, ale będzie dużo chmur i opady deszczu, zwłaszcza popołudniu – dodała Tomczuk.

 

Słabsze burze spodziewane są z kolei na Wybrzeżu i Pomorzu. Pogoda na zachodzie kraju będzie spokojniejsza, bez gwałtownych zjawisk.

Temperatura wyniesie w niedzielę od 18-19 st. C na Dolnym Śląsku do 30 st. C na Podkarpaciu.

pdb/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment