imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Pogoda. IMGW: ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla południowo-wschodniej Polski

ibwy2765m6mruk6t3ooyjkeqsp17e5gb.jpg


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla województw południowo-wschodniej części kraju.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem obowiązuje w województwach lubelskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, śląskim, w centralnej i południowo-wschodniej części Mazowsza oraz w południowej części Podlasia.

 

Synoptycy prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około minus 5 st. C, temperatura minimalna przy gruncie około minus 7 st. C.

 

Alert pierwszego stopnia jest wydawany, gdy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia i życia.

GDDKiA: wszystkie drogi krajowe przejezdne

W niedzielę rano wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 525 pojazdów do zimowego utrzymania – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

 

Jak poinformowano w komunikacie, że błoto pośniegowe występuje na terenie województwa: małopolskiego (w południowej części województwa), podkarpackiego na drodze krajowej 28 na odcinku Sanok – Przemyśl i na drodze krajowej 84 na odcinku Sanok – Krościenko.

 

Opady śniegu, śniegu z deszczem występują w województwach: śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, łódzkim, podlaskim, podkarpackim.

 

GDDKiA przypomina, że w niedzielę w kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami przewidziano opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a na północnym zachodzie również deszczu. Przyrost pokrywy śnieżnej w rejonach podgórskich Karpat o 8 cm. Temperatura maksymalna od 0 st. C. na południowym wschodzie, około 4 st. C w centrum, do 7 st. C na północnym zachodzie; w obszarach podgórskich od -3 st. C. do 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. Porywy wiatru w Sudetach do 55 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.ap/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment