imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Podwójny sukces Hiszpana w Tour de Romandie

qugr9xb7khah1hm16j4pc3avms62eouc.jpg


Hiszpan Juan Ayuso wygrał trzeci etap wyścigu kolarskiego Tour de Romandie, jazdę indywidualną na czas ze startem i metą w miejscowości Chatel Saint-Denis. Zawodnik UAE Team Emirates zdobył też koszulkę lidera.

Na liczącej prawie 19 km pagórkowatej trasie Ayuso wyprzedził o pięć sekund Amerykanina Matteo Jorgensona (Movistar) oraz 17 swojego kolegę klubowego Brytyjczyka Adama Yatesa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Poznaliśmy datę prezentacji trasy Tour de Pologne 2023

 

Dotychczasowy lider, Brytyjczyk Ethan Hayter (Ineos Grenadiers) zajął 21. miejsce ze stratą 49 sekund. Najlepszy z Polaków Rafał Majka (UAE Team Emirates) był 25., tracąc do zwycięzcy 52 s.

 

20-letni Ayuso odniósł drugie zwycięstwo w zawodowej karierze, a pierwsze w tym sezonie. Dobrą formę sygnalizował już w czwartek, zajmując drugą lokatę na mecie etapu w La Chaux-de-Fonds.

 

Na sobotę zaplanowano najtrudniejszy etap, kończący się 21-kilometrowym podjazdem do stacji narciarskiej Thyon 2000, ze średnim kątem nachylenia 7,6 proc.

 

Składający się z prologu i pięciu etapów wyścig w Szwajcarii odbywa się po raz 76. i jest zaliczany do cyklu World Tour. Zakończy się w niedzielę w Genewie.

MC, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment