imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Podejrzane ogłoszenie w internecie. Szykują operację fałszywej flagi w Polsce?

a-35-e1546966273109-1021x630

Strona główna &gt Polska &gt Podejrzane ogłoszenie w internecie. Szykują operację fałszywej flagi w Polsce? Podejrzane ogłoszenie w internecie. Szykują operację fałszywej flagi w Polsce? a303 Polska

Kilka dni temu, na stronie internetowej TheLocal.com opublikowano ogłoszenie o poszukiwaniu przez Valbin Corporation osób posługujących się obok angielskiego również językiem polskim, czeskim lub niemieckim, których rolą ma być odgrywanie roli „cywilów na polu bitwy” dla Armii Amerykańskiej . Oto treść ogłoszenia:

„Opis Stanowiska: Cywil na Polu Bitwy [Civilian on the Battle – COB] ma za zadanie wykonać pracę polegającą na odgrywaniu roli na poziomie profesjonalnym dla Armii Amerykańskiej w trakcie ćwiczeń terenowych. Celem jest stworzenie realistycznych scenariuszy treningowych po to, by przygotować personel wojskowy na rzeczywiste sytuacje krytyczne, które jednostki te prawdopodobnie napotkają podczas swych działań operacyjnych (kategoria zatrudnienia Guard I). Cywile na Polu Bitwy portretować będą mieszkańców wsi, jak też wykonywać pracę statystów, po to by zwiększyć realizm treningów dla jednostek wojskowych.

Wymagania:

 • kandydat musi przejść kontrolę rządu amerykańskiego (background check) i spełniać kryteria dla utrzymania ściśle tajnych spraw dotyczących bezpieczeństwa
 • musi przejść podstawowy test sprawności fizycznej
 • musi być w stanie pieszo pokonywać spore odległości (ponad 20km) niosąc bagaż w rękach i na ramionach, będąc jednocześnie pod symulowanym ostrzałem
 • musi być w stanie pracować w środowisku polowym, zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz, bez względu na warunki pogodowe
 • musi być w stanie pracować w trybie zmiany wynoszącej ponad 8 godzin
 • musi płynnie posługiwać się językiem angielskim i językiem niemieckim z wynikiem I lub II IRL (Interagency Language Roundtable)

Obowiązki:

 • Odpowiednie sportretowanie lokalnej populacji poprzez odegranie ról tłumaczy, urzędników, dygnitarzy, zwykłych mieszkańców miast, sił oporu etc.
 • Zastosowanie wiedzy o miejscowej kulturze do przedstawienia realistycznych scenariuszy wojskowych
 • Zapewnienie odpowiedniej repliki w mediach społecznościowych w stosunku do ludności docelowej

Wymagane języki:

 • angielski (ILR poziom II)
 • niemiecki (ILR poziom II)
 • czeski (ILR poziom II)
 • polski (ILR poziom II)”

Z jednej strony więc cała operacja ma mieć charakter ściśle tajny, z drugiej zaś „cywile na polu bitwy” mają zapewnić organizatorom relacje poprzez media społecznościowe mające trafić swym zasięgiem do „ludności docelowej” – czy te dwa punkty nie wykluczają się wzajemnie? Nie widzicie tu zgrzytu?

Dlaczego uznałam treść ogłoszenia za co najmniej zastanawiającą? Dlatego, że jak wiemy z przeszłości ćwiczenia tego typu niejednokrotnie znalazły odbicie w rzeczywistości. Tak było w 2001 roku, kiedy atak na wieże WTC miał miejsce dokładnie w tym samym czasie, kiedy wojsko przeprowadzało „symulację” ataku przy użyciu samolotów. Nie inaczej było z atakami w Madrycie i Londynie – które również miały miejsce akurat w dniu, kiedy przeprowadzano „ćwiczenia antyterrorystyczne” dokładnie w tych samych miejscach i o tym samym charakterze, jaki miały przeprowadzone ataki. Dwa lata temu pisałam o ogłoszeniu zamieszczonym w internecie o poszukiwaniu aktorów do protestów ulicznych w okolicach Charlotte, opublikowanym akurat niedługo przed bijatyką, jaka miała miejsce na kampusie w Charlottesville. Od dawna piszę o tym, że to co media głównego nurtu nazywają „terroryzmem” w rzeczywistości jest działalnością operacyjną służb, teatrem cieni, którego celem jest kontrola społeczeństwa przez zastraszenie.

Jeśli więc w przyszłości na terenie Polski, Czech lub Niemiec będzie mieć miejsce sytuacja kryzysowa pasująca do przedstawionego w ogłoszeniu opisu – wiedzcie, że jest ona wynikiem zaplanowanych działań służb.

Źródło: http://www.kuse.pl/podejrzane-ogloszenie-w-internecie-szykuja-operacje-falszywej-flagi-w-polsce/


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment