imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Pociąg ze skrytką na przemyt ludzi. SBU zatrzymała kolejarza, który pomagał uciekinierom

kuzfyumu1duvji5m1jktubixw3k16ajm.jpg


Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała pracownika ukraińskich kolei, który nielegalnie przewoził przez granicę mężczyzn w wieku poborowym. Ukrywał ich w specjalnie zmodyfikowanym systemie wentylacji przedziału konduktorskiego.

Jak poinformowała SBU, “ujawniono kolejny schemat nielegalnego wyjazdu za granicę mężczyzn w wieku poborowym”. Zatrzymano konduktora składu osobowego na trasie Zaporoże-Przemyśl, który “utworzył kanał ucieczki dla uciekinierów do krajów Unii Europejskiej”.

 

ZOBACZ: USA: Wykoleił się pociąg z butelkami alkoholu. Mieszkańcy przybyli po “darmowe piwo”

 

By mężczyźni mogli uniknąć kontroli paszportowej na granicy, pracownik kolei umieszczał ich w specjalnej kryjówce w systemie wentylacji przedziału konduktorskiego.

Kolejarz zarabiał na uciekinierach

Podczas każdego kursu, skrytka mogła pomieścić jedną osobę. Konduktor za taką usługę inkasował około 2500 dolarów – informuje SBU. Kwota różniła się jednak w zależności od rozkładów pociągów i tego jak pilna była ucieczka.

 

Kolejarz został ujęty, razem z uciekinierem, na gorącym uczynku. Ukraińska służba opublikowała zdjęcia i nagranie z akcji.

 

 

Obecnie konduktor usłyszał zarzut w związku z artykułem 332 Kodeksu karnego Ukrainy, czyli nielegalnym przewozem osób przez granicę państwową. Co więcej, trwające śledztwo ma wyjaśnić czy w proceder było zaangażowanych więcej osób.

 

Nielegalny przewóz osób pociągami został wykryty dzięki współpracy SBU, policji i prokuratury w obwodzie chmielnickim.

jk/dk/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment