imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

PlusLiga: Trener Stali Nysa Krzysztof Stelmach podał się do dymisji

2969iyq88mmtrosgnyyqh57go8151xmr.jpg


Krzysztof Stelmach nie jest już trenerem Stali Nysa.

Klub Stal Nysa poinformował, że trener Krzysztof Stelmach podał się do dymisji, która została przyjęta przez zarząd. To pierwszy szkoleniowiec drużyny z PlusLigi, który stracił pracę w obecnym sezonie. Siatkarze z Nysy w dotychczasowych spotkaniach wywalczyli tylko jeden punkt i z bilansem meczów 0–6 zamykają tabelę.

Krzysztof Stelmach trenerem Stali Nysa był od 2018 roku. W 2020 prowadzeni przez niego siatkarze – w chwili przerwania rozgrywek z powodu pandemii – zajmowali pierwsze miejsce w tabeli Krispol 1. ligi i wywalczyli awans do PlusLigi. W pierwszym sezonie po powrocie do elity Stal zdołała się utrzymać, zajmując 13. miejsce w końcowej klasyfikacji.

 

Zobacz także: Wyjazdowa wygrana Ślepska. Stal wciąż bez zwycięstwa

 

Obecne rozgrywki drużyna z Nysy rozpoczęła od serii sześciu porażek i zamyka tabelę PlusLigi. Jedyny punkt siatkarze Stali wywalczyli w rozegranym 16 października wyjazdowym meczu z PGE Skrą Bełchatów (2:3) w 3. kolejce. Po spotkaniu 6. serii, w którym Stal przegrała u siebie z ekipą MKS Ślepsk Malow Suwałki 1:3, Stelmach przestał pełnić obowiązki trenera. Jak poinformował klub – podał się do dymisji, która została przyjęta.

 

 

– Jest mi bardzo przykro, że sytuacja w klubie zmusza nas do takiego kroku. Jesteśmy pełni uznania dla pracy trenera Stelmacha i jego zaangażowania, którymi wykazał się w trakcie pracy dla naszego klubu – powiedział prezes Robert Prygiel.

 

WYNIKI MECZÓW I TABELA PLUSLIGI

RM, Polsat Sport

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment