imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle znalazła zastępcę Kamila Semeniuka

fd8q3c8fje1o9s4tafo3tt15hmiuhj8f.jpg


W ten sposób została zamknięta kadra kędzierzynian na zbliżające się rozgrywki ekstraklasy.

 

„Niespełna 20-letni zawodnik pierwsze kroki w zawodowej siatkówce stawiał w bułgarskim klubie Neftochimik Burgas, gdzie spędził trzy sezony (2018/2019, 2019/2020 oraz 2020/2021), zdobywając wszystkie możliwe trofea w rozgrywkach krajowych, a także debiutując na parkietach siatkarskiej Ligi Mistrzów” – napisano w klubowym komunikacie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Amerykański rozgrywający trenuje z PGE Skrą Bełchatów

 

Przyjmujący grał też we włoskiej Serie A (Vero Volley Monza), ma za sobą występy w reprezentacji Bułgarii. Był w kadrze na trwające MŚ, ale w meczu w Polską nie zagrał.

 

„To dla mnie ogromna motywacja móc grać w takim klubie, w drużynie wielokrotnego mistrza Polski i dwukrotnego triumfatora Ligi Mistrzów. Oczywiście nad przejściem do Zaksy nie musiałem się zastanawiać, kiedy dzwoni do ciebie taki klub, jest to propozycja, na którą się czeka i której nie da się odrzucić” – powiedział Bułgar, cytowany w klubowych mediach.

 

 

Nowym szkoleniowcem mistrzów Polski (zastąpił Rumuna Gheorghe Cretu) jest były zawodnik Grupy Azoty Zaksy Fin Tuomas Sammelvuo. W przeszłości prowadził m.in. drużyny narodowe Finlandii i Rosji. Z tym drugim zespołem w 2019 roku wygrał Ligę Narodów oraz zdobył srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zespół, który oficjalnie grał pod nazwą Rosyjski Komitet Olimpijski, przegrał w finale z Francją 2:3.

Kadra Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle na sezon 2022/2023:

rozgrywający: Marcin Janusz, Przemysław Stępień;

 

przyjmujący: Denis Karyagin, Adrian Staszewski, Aleksander Śliwka, Wojciech Żaliński;

 

środkowi: Norbert Huber, Tomasz Kalembka, Dmytro Paszycki, David Smith, Twan Wiltenburg;

 

atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Kluth;

 

libero: Korneliusz Banach, Erik Shoji. 

AA, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl


Source link

Leave a Comment