imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Płock. Wypadek łodzi na Wiśle. Jednej z trzech z osób dotąd nie odnaleziono

jyruc5y2iskfhnsyq8fv58fyafefomes.jpg


Trzech mężczyzn wypadło z łodzi pływającej po Wiśle w rejonie Świniar pod Płockiem. Dwóm udało się wydostać na brzeg. Poszukiwania trzeciego nie przyniosły rezultatu. Mają zostać wznowione w poniedziałek rano.

Według nieoficjalnych informacji, które podają także lokalne media, zaginiony mężczyzna to starosta płocki Mariusz Bieniek (PSL). Jak przekazało źródło związane z płockim starostwem, do wypadku doszło, gdy łódź, na której trzech mężczyzn wypłynęło na ryby, wywróciła się.

 

Służby nie ujawniają personaliów osoby poszukiwanej.

Akcja przerwana na noc

Rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku st. kpt Edward Mysera poinformował, że wypadek wydarzył się w niedzielę wieczorem na Wiśle powyżej miejscowości Świniary.

 

– W wyniku z nieszczęśliwego zdarzenia z łódki wypadli mężczyźni. Osoby postronne udzieliły pomocy jednemu z nich. Drugi wydostał się na brzeg przy pomocy strażaków, natomiast trzeciego mężczyzny nie udało się dotąd odnaleźć. Akcja została przerwana na noc. Zostanie wznowiona jutro rano – powiedział st. kpt Mysera.

 

ZOBACZ: Rzeszów. Łódka wywróciła się na zalewie. Zmarł 42-latek, który nie wypłynął z Wisłoka

 

Rzecznik płockiej straży pożarnej podkreślił, że nurkom udało się zlokalizować łódź, ale w trakcie jej przeszukaniu nie znaleziono tam zaginionego mężczyzny. – W tej chwili łódź jest pod wodą. Została zabezpieczona. Będzie podejmowana dopiero jutro – dodał st. kpt Mysera.

 

Zaznaczył, iż po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku do akcji ratunkowej skierowano jednostki państwowej i ochotniczej straży pożarnej, a w poszukiwaniach osoby zaginionej wykorzystano też sonar z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie. – W sumie na rzece poszukiwania prowadziło sześć łodzi – przekazał st. kpt Mysera.

an/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment