imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

PKO Leasing i Masterlease załatwią dopłatę do leasingu pojazdów elektrycznych

DOC.20211221.41165064.1.jpg


Fot. PKO BP (1)

PKO Leasing i Masterlease podpisały z Bankiem Ochrony Środowiska umowę dotyczącą realizacji rządowego programu „Mój elektryk”. Dzięki temu od stycznia 2022 r. będzie można uzyskać dopłatę do kosztów leasingu i wynajmu długoterminowego nowych aut osobowych oraz dostawczych z napędem elektrycznym lub wodorowym.

Z początkiem 2022 r. rusza przyjmowanie wniosków do programu „Mój elektryk”. W ramach programu PKO Leasing oferuje klientom biznesowym uzyskanie dotacji do leasingu pojazdów elektrycznych, znacznie pomniejszających miesięczną ratę leasingową. Masterlease dodatkowo umożliwi nabycie pojazdu elektrycznego z dofinansowaniem również klientom indywidualnym.

„Sektor MŚP napędza rozwój zielonej motoryzacji na rodzimym rynku. To bardzo ważny sygnał dla firm leasingowych i CFM (ang. Car Fleet Management – zarządzanie flotą), które powinny wskazywać klientom zalety ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań w motoryzacji, proponować im dopasowaną ofertę finansowania, a także dodatkowe możliwości wsparcia, w tym wypadku rządowego” – przekonuje Paweł Pach, prezes PKO Leasing.

Dane z raportu „Floty pojazdów kluczem do elektromobilności”, opracowanego przez PKO Leasing we współpracy z Masterlease i Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alernatywnych (PSPA), pokazują, że 90 proc. przedsiębiorców chce finansować pojazdy elektryczne w ramach leasingu i wynajmu długoterminowego, zamiast kupować je za gotówkę.

„Elektryfikacją transportu w Polsce interesują się przede wszystkim przedsiębiorstwa i to w tym segmencie spodziewamy się największego ruchu. Jesteśmy na to przygotowani, bo finansowanie i obsługa flot samochodowych w korporacjach i sektorze MŚP to od lat trzon naszej działalności – zaznacza Tomasz Jabłoński, prezes Masterlease.

Budżet programu „Mój elektryk” na lata 2021-2026 wynosi 700 mln zł, z czego 500 mln zł w ciągu 5 lat dofinansuje nabycie ok. 35 tys. nowych samochodów osobowych i dostawczych z napędem elektrycznym lub wodorowym w leasingu oraz wynajmie długoterminowym.

Auta elektryczne będą dostępne od ręki na wspólnej platformie PKO Leasing i Masterlease – Automarket.pl. Oferta obejmie kilkudziesięciu dealerów różnych marek, a liczba aut będzie sukcesywnie zwiększana.

Dodatkowo w ofercie PKO Leasing i Masterlease, będzie wkrótce możliwe nabycie ładowarki EV z dofinansowaniem.

Wysokość przyznanej dotacji w ramach programu „Mój elektryk” zależy od tego, czy wnioskodawca jest przedsiębiorcą, czy osobą fizyczną (z Kartą Dużej Rodziny lub bez niej). Pozostałe kryteria dotyczą rodzaju, wartości i rocznego przebiegu pojazdu.

Firmy mogą uzyskać dofinansowanie do 27 tys. zł na samochód osobowy, jeśli spełnione zostaną dwa warunki: maksymalna cena pojazdu nie przekroczy 225 tys. zł oraz wnioskodawca zadeklaruje min. 15 tys. km rocznego przebiegu. Natomiast w przypadku braku deklaracji dot. przebiegu kwota dotacji wyniesie 18750 zł.

Dofinansowanie dla samochodów dostawczych sięga od 50 do 70 tys. zł, w zależności od zadeklarowanego przebiegu.

PKO Leasing i Masterlease oferują przedsiębiorcom zainteresowanym uzyskaniem dotacji w ramach programu „Mój elektryk” załatwienie wszelkich formalności.

„Wprowadzamy zasadę >>jednego okienka<<. Po naszej stronie leży dopełnienie formalności i kontakt z operatorem programu – Bankiem Ochrony Środowiska, a przyznana dotacja zostanie rozdystrybuowana przy pomocy firmy leasingowej” – wyjaśnia Maciej Matelski, dyrektor Biura Kompetencji ds. Rynku Samochodów Osobowych PKO Leasing.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Source link

Leave a Comment