imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

PKO BP Ekstraklasa: Lechia Gdańsk – Wisła Płock. Relacja i wynik na żywo

v3a4qe5dj9ht1f2b4x1a7j3bpd7k2rwz.jpg


W niedzielę Wisła Płock wznowi rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy, walcząc o punkty z Lechią w Gdańsku. W 1. kolejce tego sezonu pokonali rywali 3:0 i zajęli pierwsze miejsce w tabeli. Fotel lidera opuścili dopiero po ośmiu kolejkach.

 

„Cel się nie zmienił, tak jak mówiliśmy przed sezonem, naszym zadaniem jest utrzymanie pozycji w pierwszej ósemce ekstraklasy. Nawet dobre wyniki osiągnięte w pierwszej części sezonu nie spowodowały zmiany tego celu nadrzędnego. Różnice punktowe są niewielkie i nad nami, i pod nami. Tak naprawdę jeden, dwa mecze i możemy znaleźć się w zupełnie innej sytuacji” – tłumaczy Marzec.

 

Prezes zapewnia, że drużyna w każdym meczu będzie grała o zwycięstwo. „Po to się wychodzi na murawę, ale w tej chwili nie będziemy deklarowali, czy zagramy o puchary, czy nie. Będziemy obserwować sytuację z kolejki na kolejkę. Jeśli nadarzy się okazja, że w naszym zasięgu będzie coś więcej do ugrania, to oczywiście będziemy to robić, ale cel się nie zmienił. Najważniejsze, to ustabilizowanie pozycji i jeśli zakończymy ten sezon na pozycji 1-8, to będziemy zadowoleni”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lech ujawnił umowę Lewandowskiego. Liczymy zarobki na start w Ekstraklasie

 

Najważniejsze dla prezesa Marca jest to, że zawodnicy w poprzedniej rundzie pokazali, że warto na nich postawić, dać im szansę. „Kadra jest szeroka. Wiedzieliśmy, że powinniśmy poszukać skrzydłowego i stopera. W przypadku skrzydła – nadarzyła się taka okazja i to zrobiliśmy. Cieszymy się, że Paweł Chrupałła, reprezentant młodzieżowych reprezentacji, dołączył do nas i sądzimy, że to zwiększy rywalizację na tej pozycji i wśród młodzieżowców, co też z perspektywy całego sezonu jest niezwykle ważne. Jeżeli chodzi o środkowego obrońcę, to na dziś żaden z kandydatów naszych warunków nie spełniał” – powiedział Marzec.

 

Pozytywnie ocenił okres przygotowawczy, a przede wszystkim zgrupowanie w tureckim Belek, trener Wisły Pavol Stano. „Rozegraliśmy kilka meczów, wyniki nie były może zadowalające, ale najważniejsza była możliwość rotowania składem, dania dużo minut zawodnikom, którzy nie mieli zbyt wielu okazji, żeby się pokazać w ligowych spotkaniach. Zwłaszcza młodzi dostali więcej przestrzeni. Ważny było to, że ćwiczyliśmy elementy gry, na których nam zależało. Jedne wyszły lepiej, inne gorzej, mamy materiał do dalszej pracy” – stwierdził Stano.

 

Przed drużyną jest teraz ważny mecz z Lechią. „Naszym celem jest zwycięstwo w meczu w Gdańsku. Wiele zależy od tego, jak zaczniemy rozgrywki. A wygrać, choć obie drużyny dzieli osiem miejsce w tabeli i 11 pkt., wcale nie będzie łatwo. Rywali trzeba szanować za jakość, ale my też mamy swoje atuty. To będzie konfrontacja dwóch drużyn, które oczywiście walczą o inne cele, ale z wielu powodów będą bardzo chciały wygrać. Tabela po rundzie jesiennej jest niebezpieczna, bo może się w jedną albo drugą stronę przechylić. Musimy zagrać odważnie, ale ostrożnie. Mam nadzieję, że w Gdańsku wywalczymy trzy punkty, dopiero mecz zweryfikuje, czy jesteśmy dobrze przygotowani” – zapowiedział Stano.

 

Mecz 18. kolejki Lechia Gdańsk – Wisła Płock zostanie rozegrany w niedzielę 29 stycznia. Początek wyznaczono na godz. 17.30. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

KN, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl


Source link

Leave a Comment