imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

PiS zdradził ! Pracownik Urzędu do spraw Cudzoziemców przerywa milczenie: „Rząd zupełnie nie kontroluje migracji do Polski”

ab10

Strona główna &gt Polska &gt PiS zdradził ! Pracownik Urzędu do spraw Cudzoziemców przerywa milczenie: „Rząd zupełnie nie kontroluje migracji do Polski” PiS zdradził ! Pracownik Urzędu do spraw Cudzoziemców przerywa milczenie: „Rząd zupełnie nie kontroluje migracji do Polski” AdRo203 Polska

Były pracownik Urzędu do spraw Cudzoziemców, Marcin Skalski, ujawnia na łamach portalu kresy.pl, to jak Polski rząd nie radzi sobie z imigracją. Według przekazanych przez niego informacji urzędnicy z jednostki podległej ministrowi spraw wewnętrznych i administracji, kompletnie nie kontrolują tego, kto do Polski przyjeżdża.

„Sytuacja panująca wewnątrz UdsC wskazuje, że polski rząd zupełnie nie kontroluje, kto przyjeżdża do naszego kraju i kim właściwie są cudzoziemcy żyjący coraz liczniej pośród nas” – pisze Marcin Skalski.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości starają się przekonać nas, że wszystko jest w porządku i rząd nie przyjmuje żadnych imigrantów, nie ma jednak już wielu naiwnych, którzy ciągle łykają te słowa. Poseł PiS, Łukasz Schreiber, napisał na Twitterze, że rząd wbrew „kłamstwom” nie podpisał deklaracji z Marakkeszu.

Ma rację, bo oczywiście nikt deklaracji nie podpisał – oficjalne podpisanie ma nastąpić w grudniu tego roku na szczycie ONZ. Polska, w przeciwieństwie do np. Węgier, podczas majowego szczytu zadeklarowała gotowość do podpisania dokumentu i gdyby nie oburzenie, które pojawiło się w mediach społecznościowych, to pewnie by to nastąpiło.

Marcin Skalski opisuje sytuację odwołań od odrzuconych przez wojewodów wniosków o wyrażenie zgody na pobyt w Polsce. Warto dodać, że nie dotyczy to tysięcy wniosków, które rozpatrywane są pozytywnie. Skalski podkreśla, że cudzoziemcy, którzy dostali odmowę, ale czekają na rozpatrzenie odwołania, ciągle przebywają na terytorium naszego kraju.

Samo rozpatrywanie spraw zazwyczaj przekracza ustawowy termin. Skalski, który pracował w urzędzie od stycznia do marca 2018 roku, podaje, że normą był to że na półkach zalegały ciągle sprawy z 2016 roku, a także masa tych z 2017 roku. „W praktyce Urząd do spraw Cudzoziemców był obarczony takimi zadaniami, które uniemożliwiały stosowanie przepisów prawa” – relacjonuje.

„Zarazem do momentu wydania ostatecznej decyzji, choćby odmownej, cudzoziemiec ma prawo przebywać w Polsce (…) Między bajki można więc włożyć twierdzenia polityków PiS, że imigracja jest legalna, a więc pozostaje pod kontrolą” – pisze dalej. I dodaje: „rozmiary imigracji do Polski są tak duże, że nawet jej legalność przestaje być argumentem na rzecz jej kontrolowania pod kątem bezpieczeństwa”.

„Rząd PiS podważa tradycyjny charakter polskiej kultury, którego obronę tak skutecznie do tej pory imitował Kaczyński i jego partia. Dodajmy przy tym, że według raportu Najwyższej Izby Kontroli, do którego w marcu 2018 roku dotarł dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej”, państwo zupełnie straciło kontrolę nad imigracją do Polski” – podsumowuje swój artykuł Marcin Skalski.

Źródło: kresy.pl/nczas.com

Za: https://nczas.com/2018/10/10/pis-zdradzil-pracownik-urzedu-do-spraw-cudzoziemcow-przerywa-milczenie-rzad-zupelnie-nie-kontroluje-migracji-do-polski/

Data publikacji: 10.10.2018

judeomasońska inwazja obcych na PolskęPartia interesów Syjonistycznych
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment