imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

“PiS wprowadza nas w uliczkę jednokierunkową”. Sośnierz o podatkach w Polskim Ładzie

p9g9zg7jqeoxi399iupkxigfns4x258z.jpg


Budujemy politykę gospodarczą w oparciu o zasadę solidaryzmu społecznego – tak w programie Debata Dnia komentował założenia Polskiego Ładu Włodzimierz Bernacki z Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Dobromira Sośnierza z Konfederacji nowy system podatkowy opracowany przez rząd, to odbieranie jednym i dawanie drugim.

Goście Agnieszki Gozdyry w programie “Debata Dnia” rozmawiali na temat zmian podatkowych proponowanych przez Zjednoczoną Prawicę w ramach Polskiego Ładu. 

 

– Mam wrażenie, że to jest taka próba redystrybucji środków. Obciążamy przedsiębiorców, zakazujemy odliczania składki, a z drugiej strony dosypujemy komuś innemu – powiedział Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej. 

 

Prowadząca program dopytała posła, czy słyszał słowa premiera Morawieckiego, który mówił o 9 mld nadwyżki w budżecie państwa.

 

ZOBACZ: Podatek od sprzedaży detalicznej. Polska wygrała w TSUE

 

– W budżecie (pieniądze-red) są, ale w kieszeniach przedsiębiorców nie ma – skomentował. 

 

WIDEO: Fragment programu “Debata Dnia”

  

“PiS wprowadza nas w ślepą uliczkę”

Senator PiS zwrócił uwagę, że przedsiębiorcy otrzymali pomoc z Tarcz Przedsiębiorczości. 

 

– Te kwoty kierowane do przedsiębiorców wcale nie są male, a po drugie, nie traktujmy rynku i gospodarki jako tylko sfery i przestrzeni w której dominuje przedsiębiorca. Nie, mamy drugą stronę, czyli tych, którzy pracują i nie są tylko pracownikami i konsumentami – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Włodzimierz Bernacki 

 

Poseł Dobromir Sośnierz przyznał, że Polska “wjechała w uliczkę rozdawnictwa”. 

 

ZOBACZ: “Polskie państwo uratowało nas od więzienia” – działaczki mniejszości z Białorusi

 

– Jest w Polsce grupa ludzi, która powoli przewyższa 50 proc społeczeństwa, która więcej z budżetu wyciąga, niż do niego wpłaca. Cale nasze państwo “jedzie na barkach” mniejszości, która z coraz większym trudem to wszystko ciągnie. Na barki mniejszości przekładamy coraz większe obciążenia, ponieważ ta mniejszość stanowi tez mniejszość w wyborach. W związku z tym PiS wprowadza nas w uliczkę jednokierunkową – tłumaczył Sośnierz. 

 

– My budujemy politykę ekonomiczną i gospodarczą państwa w oparciu o zasadę solidaryzmu społecznego – powiedział Bernacki. –  Czyli zabieramy jednym, a dajemy drugim – wtrącił się Sośnierz. 

dsk/ sgo/Polsat News

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment