imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Piłkarz ruszył do nowego klubu… na rowerze. Ma do przejechania 600 kilometrów

3uod3y2vkzy73x9c76ea9agpovobad48.jpg


Brazylijski piłkarz Fred, uczestnik mistrzostw świata w ojczyźnie w 2014 roku, przejedzie 600 km z Belo Horizonte do Rio de Janeiro w celach charytatywnych. Na miejscu 36-letni napastnik podpisze kontrakt z Fluminense.

W niedzielę ogłoszono, że Fred, znany w Europie jedynie z występów w Olympique Lyon pod koniec poprzedniej dekady, zgodził się dołączyć do Fluminense. W tym klubie grał już w latach 2009-2016, zostając dwukrotnie mistrzem Brazylii. Ostatnio bronił barw Cruzeiro właśnie w Belo Horizonte.

 

 

Pierwszy etap podróży – ok. 150 km z Belo Horizonte do Sao Joao del Rei – Fred odbył we wtorek. Pozostałą część trasy przejedzie w kolejnych dniach.

 

 

Brazylijczykowi towarzyszy jego trener przygotowania fizycznego. Obaj przed wyjazdem poddali się kwarantannie i jadą w maseczkach, aby nie zarazić siebie i innych koronawirusem.

 

Sponsorzy wyprawy sfinansują określoną liczbę posiłków dla dzieci za każdy pokonany kilometr. Fred ma też nadzieję, że zachęci kibiców do wpłacania datków na pomoc biednym rodzinom.

dk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment