imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Pierwsze Odkrycia 36. WFF i Konkurs Filmów Krótkometrażowych

37139262_1_crop_300x168_69d25291_CPO.jpg


Organizatorzy ogłosili pierwsze tytuły z festiwalowej sekcji Odkrycia oraz z Konkursu Filmów Krótkometrażowych.

Wśród tegorocznych Odkryć znalazły się filmy pokazywane wcześniej premierowo na wielkich festiwalach, m.in. „Przygotowania, żeby być razem przez czas nieokreślony” Lili Horvát (premiera w Wenecji), „Agent Kret” Maite Alberdi (Sundance), „Letnia biel” Rodrigo Pattersona (Sundance), „Kto sieje wiatr…” Danilo Caputo (Berlinale) czy „Zabójczynie” Ryana White’a (Sundance).

Z kolei w Konkursie Filmów Krótkometrażowych znalazły się w czterech zestawach 22 tytuły z całego świata, w tym trzy z Polski – „Chodźmy w noc” Kamili Tarabury, „Ostatni gwizdek” Karola Lindholma i „A co jeśli nic?” Moniki Krupy. Czterej laureaci Konkursu, czyli zwycięzcy w kategoriach Najlepszy Film Krótkometrażowy, Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany, Najlepszy Krótkometrażowy Film Aktorski i Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny, mogą ubiegać się o nominacje do Oscarów (c), czyli Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Konferencja prasowa 36. WFF, w czasie której organizatorzy podadzą m.in. listę filmów z Konkursu Międzynarodowego, odbędzie się w środę 23 września, o godzinie 12.00 w Kulturalnej w PKiN.

Przedsprzedaż biletów na filmy 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego rozpoczyna się w czwartek,1 października w Kinotece oraz online – przez stronę internetową wff.pl i za pomocą aplikacji Going.

36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, organizowany przez Warszawską Fundację Filmową, jest wspierany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Sponsorzy i Partnerzy WFF to: Epson, Fabryka Wyobraźni, aplikacja Going. Kina festiwalowe to Kinoteka i Multikino Złote Tarasy. Partner Branżowy w Chinach to Film Factory. Oficjalne samochody zapewnia MB Motors. Hotel Festiwalowy to Marriott Warsaw. Oficjalnym Przewoźnikiem są Polskie Linie Lotnicze LOT. Partnerzy Medialni: AMC, Co Jest Grane 24, Filmweb, K MAG, Onet, SundanceTV i Radio Zet. Spedytorem jest DHL.


Source link

Leave a Comment