imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Peru: autobus stoczył się w przepaść. Co najmniej 27 pasażerów zginęło

5uk7wehmz39h1skxqbw1hxb1tovct91c.jpg


Autobus staczał się po stromym zboczu. Zginęło 27 osób.

Gdy autobus firmy wydobywczej stoczył się na andyjskiej drodze na południu Peru i wpadł do wąwozu, zginęło co najmniej 27 pracowników, a 16 osób zostało rannych – podało przedsiębiorstwo Ares. To drugi tak tragiczny wpadek w ciągu ostatnich 10 dni.

Co najmniej 27 pracowników firmy wydobywczej zginęło w piątek na andyjskiej drodze na południu Peru, gdy autobus, który jechali, wpadł do wąwozu – wynika z komunikatu firmy Ares. W wypadku rannych zostało 16 osób. Wcześniej peruwiańska agencja prasowa Andina informowała o 15 ofiarach śmiertelnych i 16 rannych.

 

“Ubolewamy nad śmiercią 27 naszych ludzi w wypadku autobusu, który przewoził ich do Arequipy” – głosi komunikat firmy.

 

ZOBACZ: Boliwia. Autobus runął w przepaść. Nie żyje 20 osób

 

Do wypadku doszło we wczesnych godzinach porannych między miejscowościami Nasca i Puquio, około 450 km na południowy wschód od stolicy Peru, Limy.

 

To drugi tak poważny wypadek autobusowy w Peru ciągu ostatnich dziesięciu dni. 8 czerwca 17 osób zginęło, gdy autokar runął do wąwozu w regionie La Libertad, 500 km na północ od Limy.

 

Do podobnych wypadków autobusów w Peru dochodziło wielokrotnie wcześniej, głównie ze względu na trudne warunki drogowe i zły stan techniczny pojazdów.

hlk

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment