imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Perseidy 2022. Zenek Martyniuk w “Wiadomości” TVP o nocy spadających gwiazd

000FX5DT5AXUK8ED-C429.png


– Noc z piątku na sobotę zapowiada się nieziemsko! Można będzie wtedy zaobserwować jedno z najbardziej spektakularnych zjawisk astronomicznych w roku – deszcz Perseidów, czy jak kto woli – spadających gwiazd. Wieść niesie, że marzenie pomyślane w czasie, gdy gwiazda spada, spełnia się. A więc – nic tylko obserwować niebo i marzyć – w taki sposób Danuta Holecka zapowiedziała materiał Adriana Boreckiego i był to tylko przedsmak tego, co czekało widzów w dalszej części nagrania.

Materiał zaczyna się od wypowiedzi doktora Kamila Deresza z Planetarium Centrum Nauki Kopernik, który wyjaśnił dość merytorycznie, czym jest noc Perseidów.

– To meteory pochodzące z komety Swift-Tuttle, które najbliższej nocy będą wpadać w ziemską atmosferę. Zobaczymy je całkiem nieźle, bo nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt w ciągu godziny – powiedział dr Kamil Deresz.

W materiale TVP poinformowano, że noc Perseidów będzie można śledzić na żywo dzięki transmisji na stronie internetowej Telewizji Polskiej. Autor zapowiedział, że eksperci podczas transmisji wyjaśnią wszystkie aspekty tego zjawiska.

– Rozpoczynamy transmisję z nocy Perseidów spotkaniami z naukowcami, a następnie – już na żywo – wpatrzeni w niebo będziemy oglądać spadające gwiazdy – poinformował Robert Szaj, dyrektor TVP Nauka.

Po wypowiedzi Szaja autor materiału TVP o nocy Perseidów dodał, że “roje meteorów to także poza naukowa magia”. Wtedy nieoczekiwanie na ekranie pojawił się fragment teledysku do utworu disco polo “Moja gwiazda”, którego autorem jest zespół Akcent i Zenek Martyniuk.

– Spadająca gwiazda spełnia sny, w których główną rolę grasz ty! – mogli usłyszeć słowa piosenki widzowie TVP.

To jednak nie koniec. Martyniuk został poproszony przez TVP o komentarz dotyczący znaczenia nocy Perseidów.

Następnie autor materiału podkreślił, że “potencjał gwiazd doceniają także rockowcy”, a na ekranie pojawił się fragment koncertu zespołu Budki Suflera i utworu “Noc komety”, a potem wypowiedź byłego wokalisty, Felicjana Andrzejczaka.

– Niech każdy przygotuje sobie jakieś fajne życzenie. Kiedy gwiazda będzie spadała w dół, proszę je wypowiedzieć. Zapewniam, że życzenie się spełni na sto procent – stwierdził Andrzejczak.

Nagranie zapowiadające transmisję nocy Perseidów w TVP odbiło się szerokim echem w mediach społecznościowych. Internauci uważają, że wypowiedź Zenka Martyniuka i Felicjana Andrzejczaka na temat tego zjawiska astronomicznego to “przekroczenie kolejnej granicy absurdu”.

“Gość, który napisał scenariusz do tego materiału, mógłby się równać z Agathą Christie, jeżeli chodzi o zaskoczenie widza/czytelnika.” – można przeczytać w komentarzu.

“Najman nie mógł, bo zajmował się geopolityką.” – dodał kolejny internauta.

“Pierwszy raz od dawna chce mi się płakać. Przecież tym naukowcom ktoś napluł w twarz i rozmazał ślinę. Gdzie ja żyję?” – to kolejny komentarz pod nagraniem udostępnionym w sieci.

Zobacz też:

Atak na operatora TVP. Napastnik usłyszał zarzuty

Dziennikarz TVP doznał udaru na wakacjach. Jest w śpiączce


Source link

Leave a Comment