imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Patriotka Basia Poleszuk skazana na 4 miesiące więzienia !!! Podpisz Petycję

a0a

Strona główna &gt Polska &gt Patriotka Basia Poleszuk skazana na 4 miesiące więzienia !!! Podpisz Petycję Patriotka Basia Poleszuk skazana na 4 miesiące więzienia !!! Podpisz Petycję a303 Polska, Wyróżnione

Kliknij i podpisz:

Żądamy natychmiastowego uwolnienia Barbary Poleszuk. Podpisz petycję!

Patriotka skazana na 4 miesiące więzienia za zadrapanie policjanta – sprawa Barbary Poleszuk.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=jOTc5jKLr9w?feature=oembed&w=640&h=360]

Media Narodowe

Opublikowany 1 listopada 2018

Anna Kołakowska pisze list do ministra Ziobry w sprawie Barbary Poleszuk.

Anna Kołakowska – najmłodsza więźniarka polityczna stanu wojennego, skazana na 3 lata pozbawienia wolności napisała list w sprawie Barbary Poleszuk, skazanej na cztery miesiące pozbawienia wolności za podrapanie policjanta podczas nocy Kupały w Białowieży w lipcu ub.r.

W liście zaadresowanym do ministra sprawiedliwości pisze, iż wyrok bezwzględnego więzienia dla tak młodej osoby może mieć negatywne skutki w przyszłości na jej życie, czego doświadczyła na własnej skórze w okresie stanu wojennego, podkreśla również zaangażowanie patriotyczne Barbary Poleszuk. Jednocześnie zaznacza że, na czarnych marszach zdarzały się czynne napaści na policjantów, jak i ze strony Władysława Frasyniuka, lecz wtedy brakowało stosownej reakcji.

Sz.P.
Zbigniew Ziobro
Minister Sprawiedliwości

Szanowny Panie Ministrze, zwracam się z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie Barbary Poleszuk, skazanej na cztery miesiące pozbawienia wolności, od 26.10.2018 roku odbywającej karę w białostockim zakładzie karnym. Basia jest młodą, dwudziestosześcioletnią dziewczyną, do tej pory nie karaną. Niedawno ukończyła studia. Postawiono jej zarzut czynnej napaści na policjanta. Wg zeznań policjanta miała podrapać mu ręce. Wyrok bezwzględnego więzienia wobec osoby nigdy nie karanej, zaangażowanej w działania patriotyczne na terenie Hajnówki, jest rażąco niesprawiedliwy. Jako więzień polityczny stanu wojennego, mam świadomość jakie skutki wywiera na młodej dziewczynie pobyt w zakładzie karnym. W stanie wojennym przebywałam w celi z więźniami politycznymi, ale przez tydzień przetrzymywano mnie z kryminalistką. Jest to takie doświadczenie, którego nie życzyłabym nikomu. Każdy kto choćby otarł się o więzienie, doskonale wie jak zagrożenia dla zdrowia , a nawet życia niesie za sobą przebywanie w celi osoby niezdemoralizowanej i nie obytej ze światem przestępczym z kryminalistami. Basia spędzi cztery miesiące w towarzystwie kryminalistek.

Basię Poleszuk znam osobiście. Poznałyśmy się na Rajdzie Pieszym Szlakiem 5 Wileńskiej Brygady AK na Podlasiu. Jest zaangażowana w propagowania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W środowiskach patriotycznych znana jest z tego, że pięknie i z wielkim talentem rysuje portrety naszych narodowych bohaterów.

Basia nie jest osobą zdemoralizowaną i wcześniej nie była karana, a zatem można było wobec niej zastosować środki wolnościowe ( dozór elektroniczny, grzywna, wyrok w zawieszeniu). Postąpiono inaczej. W moim przekonaniu jest to zemsta za zaangażowanie Basi w działalność narodową. My (ja i mój mąż) angażując się w inicjatywy patriotyczne na terenie Podlasia wielokrotnie doświadczaliśmy agresywnych i wrogich zachowań ze strony miejscowych Białorusinów.

Panie Ministrze, do tej pory nie został skazany żaden z uczestników protestów kodowskich, czy czarnych marszów. Nawet Ci, którzy czynnie atakowali policję nie zostali osądzeni i skazani. Wszyscy pamiętamy kobietę, która podczas „czarnego protestu” uderzyła policjanta w głowę, pamiętamy Frasyniuka, którego pomimo słownej agresji wobec policjanta sąd uniewinnił i wiele innych podobnych przypadków. Do więzienia nie trafiają politycy, którzy okradli Skarb Państwa, a nawet zwykłych ludzi na wiele milionów złotych. Czy teraz, kiedy rządzi PiS do więzienia będą trafiać wyłącznie patrioci?

Dla Basi Poleszuk ważny jest nawet nie każdy dzień, ale każda godzina spędzona w więzieniu. Ja, jako najmłodsza więźniarka polityczna stanu wojennego doskonale wiem co oznacza uwiezienie tak młodej, wrażliwej i uczciwej dziewczyny , jakie mogą być tego konsekwencje i skutki. W związku z tym informuję Pana Ministra, że jeśli nie odzyska Ona wolności , w poniedziałek 5 listopada podejmę publiczną głodówkę protestacyjną.

Anna Kołakowska
Najmłodsza więźniarka polityczna stanu wojennego, skazana na 3 lata pozbawienia wolności

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=dHpnus9Exr8?feature=oembed&w=640&h=360]

Za: http://narodowcy.net/anna-kolakowska-pisze-list-do-ministra-ziobry-w-sprawie-barbary-poleszuk/

Data publikacji: 31.10.2018

Źródło: twitter.com

Basia Poleszukdemonokracjafarsa patriotyzmukomedia sprawiedliwościprl bis
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment