imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Patenty Polaków na majówkę. Raport “Wydarzeń”

62r49s7p6vwqvsgx86pcox1d28x2eo2c.jpg


Oficjalnie w podróż służbową, do rodziny albo znajomych – a mniej oficjalnie – na przykład na kitesurfing. Polacy robią co mogą, żeby wyjechać z domu. Wielu nie odstrasza nawet kapryśna pogoda. Lekarze przypominają: wirus wciąż jest groźny, a policja zastrzega: nie będzie taryfy ulgowej, bo obostrzenia wciąż obowiązują. Materiał “Wydarzeń”.

Każdego roku majówka była dla wielu szansą na dłuższy wypoczynek a dla hoteli i pensjonatów początkiem sezonu letniego. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, ze względu na epidemię, obiekty oferujące noclegi i wypoczynek muszą pozostać zamknięte. 

 

Od piątku trwają wzmożone kontrole hoteli, prowadzą je pracownicy sanepidu wraz z policjantami. 

Jak sprawdziły “Wydarzenia” pod Tatrami takich jak zwykle w majówkę tłumów nie ma, ale turystów nie brakuje.  Pogoda – mimo nie najlepszych prognoz – w sobotę dopisała. I w górach, i nad morzem. Stąd też i spontaniczne – jednodniowe wyjazdy. To Międzyzdroje.

 

Polsat News


 

“Jest cudownie. Bałyśmy się, że będzie pochmurnie, a okazało się, że jest piękna pogoda, więc bardzo się cieszymy”, “Przyjechałyśmy ze Szczecina pociągiem, na obiadek tylko i do domciu” – mówiły napotkane na plaży turystki.

 

ZOBACZ: Ogromna “impreza” w Belgii, a później bitwa z policją

 

Zamknięte hotele i pensjonaty nie dla wszystkich stanowią problem.

 

“My zostajemy do wtorku, przyjechaliśmy na 5 dni”, “Nie byliśmy nigdzie od 1,5 roku, znajomi się zlitowali i nas zaprosili, żebyśmy ominęli pewne obostrzenia” – opowiadali wypoczywający w Tatrach. 

 

Wideo: Patenty Polaków na majówkę. Materiał “Wydarzeń”

  

ml//Polsat News/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment