imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Partie znikną z sejmu? Będzie oddolna lista kandydatów

a-42

Strona główna > Polska > Partie znikną z sejmu? Będzie oddolna lista kandydatów Partie znikną z sejmu? Będzie oddolna lista kandydatów Kasia Polska 0

Czytaj także: https://www.kww1pro.pl/

W nadchodzących wyborach być może po raz pierwszy wyborcy będą mieli wreszcie szansę wybrać swoich przedstawicieli do sejmu. Ta inicjatywa ma przywrócić Polakom bierne prawo wyborcze umożliwiając samodzielne kandydowanie bez partii.

Państwowa Komisja Wyborcza potwierdziła ostatnio to, na co od dawna zwracają uwagę niektórzy publicyści – że wybory w Polsce są właściwie niekonstytucyjne, ponieważ kodeks wyborczy nie przewiduje możliwości samodzielnego kandydowania do sejmu – tym samym odbierając obywatelom możliwość realizacji biernego prawa wyborczego zapisanego w Konstytucji. Efekt? W praktyce – to partie polityczne – a nie wyborcy – decydują o tym kto zostanie posłem na Sejm! (ponieważ to partie polityczne – a nie wyborcy – układają listy wyborcze, decydując o tym kto może – a kto nie – kandydować do Sejmu w wyborach powszechnych) I to partie polityczne – a nie wyborcy – mają w Sejmie swoich przedstawicieli. Czy to nie jest aby źródłem większości – jeśli nie wszystkich – patologii w polityce? Tego wszystkiego co słusznie nazywamy “partyjniactwem”, “partiokracją” czy “upartyjnieniem życia publicznego”? Źródłem marnowania publicznych pieniędzy – bo przecież każda partia musi się wyżywić. Źródłem podziałów w społeczeństwie – bo przecież system partyjny polega na dzieleniu ludzi na “grupy społeczne” i “elektoraty.” I co gorsza – żywi się podburzaniem tych “elektoratów” przeciwko sobie.

Wyborcy mogą się zorganizować aby wystawić w wyborach swoich przedstawicieli, czyli kandydatów wybranych przez nas, samodzielnych i niezależnych – tworząc w ten sposób jeden, wspólny, społeczny komitet wyborczy wyborców. A następnie w dniu wyborów, umówmy się ,że będziemy wybierać pomiędzy samodzielnymi kandydatami naszego społecznego komitetu wyborczego – a nie pomiędzy partiami!

I tym właśnie jest inicjatywa powołania na wybory wspólnego KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW “JEDNA POLSKA – RUCH ODDOLNY” – inicjatywa społeczna, która przywraca Polakom bierne prawo wyborcze – a więc umożliwia samodzielne, niezależne od partii kandydowanie do Sejmu. Po to aby to wyborcy mogli wreszcie wybrać swoich posłów, reprezentujących społeczeństwo – a nie byli skazani tylko na wybór “mniejszego zła” pomiędzy kandydatami reprezentującymi partie polityczne.

W tym celu przygotowywany jest oddolny Komitet Wyborczy Wyborców, którego pełnomocnik musi respektować wyniki prawyborów w okręgach wyborczych w aspekcie składu i kolejności kandydatów na listach wyborczych – i który zostanie zarejestrowany jak tylko ogłoszone zostaną wybory parlamentarne. Wszyscy wyborcy mogą włączyć się w organizację tego wspólnego, społecznego i oddolnego przedsięwzięcia dołączając do okręgowych grup kontaktowych 1Polska w mediach społecznościowych – szczegóły na stronie kontaktowej: www.1Polska.pl/kontakt.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=56lp8WkV2TI?feature=oembed&w=640&h=360]

Źródło: KWW „1Polska – Ruch oddolny”

Za: https://www.wloclawek.info.pl/wiadomosci/38567/partie-znikna-z-sejmu-bedzie-oddolna-lista-kandydatow/?fbclid=IwAR3pWlh6V-vYE8xIKErfc80ggZsnm96lzCCaCwP-fR1tPpF0OIMdDKcSWk4

Kasia
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment