imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

PARP zaprasza JST na cykl warsztatów „Innowacje w samorządach. Wyzwania, narzędzia i metody pracy”

parp.jpg


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (JST) na cykl spotkań pt. „Innowacje w samorządach. Wyzwania, narzędzia i metody pracy”. Celem warsztatów jest podsumowanie działań Agencji skierowanych do JST, wspólne wypracowanie wytycznych do zaprojektowania nowych instrumentów wsparcia dla administracji samorządowej oraz ustalenie w jakich obszarach samorządy mogą poszukiwać innowacji.

Spotkania adresowane są do przedstawicieli samorządów – zarówno osób zarządzających, jak i pracowników z obszarów, dla których ważnym elementem w najbliższych latach będą innowacje. Każde spotkanie składa się z dwóch części – informacyjnej i warsztatowej.

PARP zachęca do udziału  w spotkaniach kilka osób z jednego urzędu, najlepiej z różnych wydziałów jak np. wydział środowiska, gospodarki, smart city, rozwoju, transportu, wydział zdrowia,  spraw obywatelskich czy np. przedstawiciele spółek miejskich odpowiadających za realizację części działań miasta (np. Zarządy Dróg Miejskich).

“Podczas spotkań zaprezentujemy Podręcznik pracy z innowacjami dla samorządów, który został opracowany na bazie doświadczeń programu pilotażowego GovTech inno_LAB przez jednego z operatorów – firmę HugeThing i omówimy wybrane obszary, kluczowe dla rozwijania innowacyjnych rozwiązań w samorządach” – zapowiada Agencja.

PARP zachęca do rejestracjina spotkanie stacjonarne, a także oglądania transmisji online (bez zapisów) z pierwszej części spotkania na stronie PARP.

Ze względu na warsztatowy charakter spotkania liczba miejsc na spotkanie stacjonarne jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Podczas spotkań omówione mają być wybrane obszary, kluczowe dla rozwijania innowacyjnych rozwiązań w samorządach, w tym:

– innowacje, których najbardziej potrzebują JST
– wyzwania, przed którymi stoją JST
– narzędzia i metody przydatne w testowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań
– dobre praktyki wypracowane w projektach realizowanych prze JST.

Wypracowane rekomendacje mają być m.in. podstawą do rozpoczęcia prac nad nowymi działaniami PARP dla samorządów.

Najbliższe warsztaty zaplanowano 24 sierpnia w Białymstoku, kolejne: 31 sierpnia w Katowicach, 7 września w Warszawie, 14 września w Gdańsku.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Source link

Leave a Comment