imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Para preżydencka spotkała się z przedstawicielami środowisk żydowskich

a-120

Strona główna > Polska > Para preżydencka spotkała się z przedstawicielami środowisk żydowskich Para preżydencka spotkała się z przedstawicielami środowisk żydowskich Jerzy Ulicki-Rek Polska 0

Komentarz: Uwaga! Info z patomainstreamu.

Para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkała się w środę w Nowym Jorku z przedstawicielami środowisk żydowskich w USA. Rozmowa odbyła się w przyjaznej atmosferze, ale była też bardzo szczera; nie było tematów tabu – przekazał konsul generalny RP Maciej Golubiewski. W środę wieczorem lokalnego czasu wizyta w USA została zakończona.

– W konsulacie generalnym RP w Nowym Jorku odbyło się spotkanie pary prezydenckiej z szerokim spektrum przedstawicieli amerykańskiej disapory żydowskiej” – powiedział konsul generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski. Jak zaznaczył, spotkania takie są organizowane przez polski konsulat generalny już tradycyjnie od wielu lat podczas wizyt prezydenta RP w USA.

– Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze, podkreślającej unikatowość relacji polsko-żydowskich. Odbyła się też rozmowa na tematy bieżące w tych relacjach; podkreślone zostały wyjątkowo dobre związki Polski z Izraelem a także ważna rola, jaką odgrywa Polska w opiekowaniu się dziedzictwem żydowskim w Polsce – powiedział Golubiewski.

„Nie było tematów tabu”

Jak zaznaczył, rozmowa odbyła się w przyjaznej atmosferze, ale była też bardzo szczerą rozmową, obejmująca całe spektrum tematów.

– Nie było tematów tabu, wszyscy mówili w sposób otwarty, a to przełożyło się na przyjazną atmosferę; atmosferę wzajemnej szczerości, ale też wyrozumiałości i zrozumienia wrażliwości obydwu stron – zaznaczył polski dyplomata.

Dodał, że – prezydent w sposób jednoznaczny przedstawił polską wrażliwość, jeżeli chodzi o relacje polsko-żydowskie, co było przyjęte z dużym zrozumieniem.

Konsul poinformował, że podczas rozmowy nie pojawiła się kwestia mienia żydowskiego w Polsce.

Spotkanie trwało około godziny; obecnych było na nim około dwudziestu przedstawicieli amerykańskich organizacji żydowskich.

Pokój, ochrona środowiska i dobrobyt

Udział w 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ był głównym celem wizyty polskiego przywódcy w USA. Andrzej Duda zabrał głos w debacie generalnej w nocy z wtorku na środę. Wystąpienie prezydenta koncentrowało się wokół trzech tematów: pokój, ochrona środowiska i dobrobyt.

Źródło/skrót: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-09-26/para-prezydencka-spotkala-sie-z-przedstawicielami-srodowisk-zydowskich-nie-bylo-tematow-tabu/?ref=slider&fbclid=IwAR0S8SJLWSvWjM00fykfREyMSpfAyoogxkdf52mfwfXDuKhhFFXHmM3fQxE

Preżydent Juda w USA wg PiS
Preżydent Juda w USA wg Polaków, Amerykanów, Żydów i całej reszty świata

Jerzy Ulicki-Rek

https://www.polskawalczaca.com/


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment