imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

PAP poszerza grono redaktorów | PAP MediaRoom portal.

DOC.20240301.47807431.1.jpg


Fot. PAP/A. Lange

Od marca Działem Społecznym PAP pokieruje Rafał Lesiecki. Obszar prawny Działu Politycznego wzmocni Norbert Nowotnik. Józef Krzyk zostaje redaktorem w portalu Dzieje.pl.

„Bardzo cieszymy się z powrotu do PAP dziennikarzy, z którymi mieliśmy już okazję współpracować oraz z przyjścia nowych redaktorów. Aktualnie jesteśmy w trakcie budowania optymalnego składu redakcji. Planujemy jeszcze wzmocnić dział gospodarczy i obszar zdrowotny” – mówi Wojciech Tumidalski, redaktor naczelny PAP.

Rafał Lesiecki, specjalizujący się w tematyce wojskowej, ostatnio pracował dla portalu TVN24.pl. Poprzednio był redaktorem w Defence24.pl, a wcześniej przez 10 lat reporterem w Polskiej Agencji Prasowej w Dziale Społecznym. Pod koniec pracy w Agencji koordynował obsługę medialną szczytu NATO w Warszawie.

Norbert Nowotnik w Polskiej Agencji Prasowej pracował już wcześniej, gdzie zajmował się początkowo edukacją i szkolnictwem wyższym, a następnie historią i działalnością IPN oraz innych instytucji, które zajmują się upowszechnianiem wiedzy o XX w. i polityką historyczną. Relacjonował wiele wydarzeń społeczno-politycznych, w tym prace legislacyjne w Sejmie i Senacie, a także postępowania sądowe.

Józef Krzyk, historyk i publicysta, był od trzech dekad związany z Gazetą Wyborczą. W wydaniu regionalnym oraz ogólnokrajowym dziennika pisał głównie o historii, polityce regionalnej i współczesnych problemach Górnego Śląska. Jest autorem poczytnych książek, w tym współautorem książki „Korfanty. Silna bestia”. Polemista, autor scenariuszy, członek Stowarzyszenia Wrazidlok.

Z początkiem marca zmieniają się serwisy informacyjne PAP, z których codziennie korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy. Z perspektywy subskrybentów najważniejsze korzyści to dostęp do multimedialnej informacji z uwzględnieniem tekstu, infografik, foto i wideo. Drugą ważną zmianą jest wprowadzenie szczegółowych zapowiedzi materiałów na kolejny dzień, co pomoże wydawcom i redakcjom w lepszym planowaniu pracy.

Polska Agencja Prasowa

PAP S.A. to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne informacje z kraju i ze świata. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Więcej informacji: https://www.pap.pl/o-agencji

Źródło informacji: PAP

 


Source link

Leave a Comment