imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Państwowa Straż Pożarna: prawie 200 zgłoszeń w związku z silnym wiatrem

ww18tk7x8enmtu4g9238kbxgch2mehfg.jpg


Do godziny 20 straż pożarna odnotowała w całym kraju prawie 200 zgłoszeń w związku z silnym wiatrem – poinformował w sobotę wieczorem rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski poinformował, że w sobotę do godziny 20 straż pożarna odnotowała w całym kraju 185 zgłoszeń w związku z silnym wiatrem. – Najwięcej w woj. pomorskim (28), łódzkim (23) i mazowieckim (22) – podał.

 

Do godziny 20 nie odnotowany zgłoszeń o osobach rannych.

Do Polski zbliża się niż Nadia

Według prognozy pogody na sobotę, przygotowanej przez Michała Jaworskiego, synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, za sprawą zbliżającego się do Polski niżu Nadia, należy przygotować się do silnego i bardzo silnego wiatru. Dla północnych województw kraju IMGW wydało już ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia. Na pozostałym obszarze Polski od godzin wieczornych obowiązywać będą ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem.

 

– Dzisiaj zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami – głównie na wschodzie kraju. Wiatr będzie porywisty, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 95 km/h, z kierunków południowo-zachodnich – powiedział Jaworski.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Dwie osoby nie żyją, ponad 130 tys. odbiorców bez prądu wskutek orkanu

 

W nocy nadal wiać będzie wiatr umiarkowany, okresami silny i porywisty, osiągający do 95 km/h z kierunków południowo-zachodnich i zachodnich.

 

Na samym Wybrzeżu siła wiatru może osiągnąć do 130 km/h. Zachmurzenie będzie duże, z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura minimalna od minus 1-2 stopni na południowym wschodzie do około 1 stopnia w centrum i 4 stopni Celsjusza na krańcach zachodnich. 

zma/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment