imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

P. Zalewski przeciw zmianie zasad ws. broni. U. Pasławska sugeruje dymisję?

efnb7o4v4ar313zotcj7eiyt2hghfcqg.pngGoście Agnieszki Gozdyry rozmawiali o słowach Pawła Zalewskiego. Wiceminister obrony narodowej z Polski 2050 stwierdził ostatnio, że “jest przeciwnikiem jakiejkolwiek zmiany, jeżeli chodzi o zasady użycia broni”. – Ja, gdybym się nie zgadzała z linią mojego szefa, to wiedziałabym, co mam zrobić – powiedziała wiceprezeska PSL Urszula Pasławska w “Debacie Dnia”.

Goście Agnieszki Gozdyry w programie “Debata Dnia” dyskutowali o decyzji premiera Donalda Tuska o wprowadzeniu zmian w prawie – chodzi o poluzowanie ewentualnych regulacji dotyczących użycia broni przez żołnierzy na granicy z Białorusią.

 

W tym kontekście padły ostatnio słowa wiceszefa Ministerstwa Obory Narodowej Pawła Zalewskiego, który powiedział w RMF24: – Nie możemy poluzować zasad użycia broni, bo to może doprowadzić do tego, że będą zabijani migranci po polskiej stronie”. – Jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek zmiany, jeżeli chodzi o zasady użycia broni – dodał.

U. Pasławska o P. Zalewskim. “Ma swoje zdanie”

– Pan minister Paweł Zalewski ma swoją wolę i swoje zdanie. Dziś pracuje w resorcie obrony narodowej i jeżeli się nie będzie zgadzał z linią resortu i rządu, to pewnie będzie podejmował stosowne decyzje – powiedziała Urszula Pasławska z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

– Ja, gdybym się nie zgadzała z linią mojego szefa, to wiedziałabym, co mam zrobić – dodała. 

 

WIDEO: Gorąca dyskusja o broni na granicy. “Broń służy do tego, by jej używać”

 

 

Podobne zdanie miała Anna Bryłka, poseł-elekt do Parlamentu Europejskiego z Konfederacji. – Nikt już nie powinien ponieść śmierci na polsko-białoruskiej granicy. Polski żołnierz, jak musi strzelać to powinien strzelać. Uważam, że śmierć polskiego żołnierza była niepotrzebna – powiedziała. 

 

ZOBACZ: Ważny projekt w Sejmie, a na sali pustki. “Nie wszyscy mają obowiązki”

Radosław Fogiel z PiS jej wtórował i stwierdził, że “broń w ostatecznym rozrachunku służy do tego, by jej używać”.

 

– Jeżeli zagrożone jest życie żołnierza i integralność państwa polskiego, to żołnierz ma używać broni. Jeżeli będę mieć na szali życie polskiego żołnierza i życie jakiegokolwiek agresora, który próbuje polska granice przekroczyć i zaatakować, to wybiorę zawsze życie polskiego żołnierza – dodał.

– Stanowisko polskiego rządu, premiera i ministra obrony w tej sprawie jest jasne – wzmocnimy pozycje prawna polskiego żołnierza i stworzymy takie właśnie warunki prawne – zaznaczył Mariusz Witczak z Koalicji Obywatelskiej.

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment