imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Oscary 2022. Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka. Transmisję przerwano

vjcty4ww4hks45w49w1rnesjbdnt3h6n.jpg


Will Smith za rolę w filmie “King Richard” zdobył swojego pierwszego Oscara. Jednak to nie triumf aktora jest najszerzej komentowanym wydarzeniem 94. ceremonii, a jego zachowanie kilkadziesiąt minut wcześniej. Gdy Chris Rock zażartował ze sceny na temat żony Willa Smitha, ten wstał ze swojego miejsca i spoliczkował komika. W amerykańskiej telewizji na moment przerwano transmisję.

Chris Rock został poproszony o zaprezentowanie laureata w kategorii “najlepszy dokument”. Komik skorzystał z okazji i powiedział kilka żartów na temat obecnych na gali. Skupił się na znanych małżeństwach: Rock stwierdził, że jeśli Javier Bardem otrzyma Oscara, a Penelope Cruz nie, to w ich domu nie będzie panowała “zbyt miła atmosfera”.

 

ZOBACZ: Oscary 2022. Will Smith najlepszym aktorem pierwszoplanowym. Polski film bez statuetki

 

Kolejny żart wymierzony w żonę Willa Smitha – Jadę Pinkett-Smith. Komentując ogoloną głowę aktorki zapewnił, że nie może doczekać się filmu “G.I. Jane 2”. Pinkett-Smith cierpi na łysienie plackowate, do czego przyznała się w ubiegłym roku.

Will Smith kontra Chris Rock. “Najlepsza noc w historii telewizji”

Żart nie spodobał się Willowi Smithowi, który postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość – wszedł na scenę, po czym uderzył Chrisa Rocka w twarz. Amerykańska telewizja na chwilę przerwała transmisję gali, ale widzowie z innych krajów świata – m.in. Australii i Japonii – mogli zobaczyć dalszy ciąg starcia.

 

Will Smith właśnie spuścił mi łomot – próbował zażartować Chirs Rock. – Nie wymawiaj imienia mojej żony swoją p*******ną gębą – odpowiedział mu aktor krzycząc z widowni.

 

To była najlepsza noc w historii telewizji – podsumował komik próbując rozładować napięcie.

 

 

Nagrania całego zajścia pojawiły się w mediach społecznościowych. Najbardziej popularne obejrzano na Twitterze ponad 20 mln razy.

Will Smith najlepszym aktorem. Przeprosił ze sceny

Komentujący galę sugerują, że akcja mogła być “ustawiona”, by zwiększyć rozgłos 94. ceremonii rozdania Oscarów. Jednak autentyczność zajścia zdają się potwierdzać nagrania “zza kulis”. Podczas przerwy na reklamy widać, jak Smith jest uspokajany przez Denzela Washingtona i Tylera Perry’ego.

 

 

Smith był również zakłopotany podczas odbierania statuetki dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. W pierwszej kolejności dziękował aktorkom z filmu “King Richard”, by ostatecznie przeprosić członków Akademii i zgromadzonych na sali za swoje zachowanie. – Mam nadzieję, że Akademia jeszcze mnie kiedyś zaprosi – podsumował.

 

 

94. ceremonia wręczenia Oscarów odbyła się w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego. Smith otrzymał statuetkę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego, z kolei Jessica Chastain – dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za występ w “Oczy Tammy Faye”. Za najlepszy film sensacyjnie uznano “CODĘ” w reż. Siana Hedera, a nie murowanego faworyta – “Psie Pazury” Jane Campion. Campion otrzymała statuetkę za najlepszą reżyserię.

bas/ml/Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment