imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

ORLEN Paczka dostarczy przesyłki w weekendy i niedzielę handlową

DOC.20240321.47989265.1.jpg


ORLEN Paczka spełnia oczekiwania klientów i uruchamia weekendowe dostawy przesyłek. Już w najbliższą niedzielę handlową, 24 marca, klienci mogą nadawać i odbierać przesyłki we wszystkich otwartych tego dnia punktach ORLEN Paczki. Dzięki temu kupujący w e-commerce jeszcze szybciej będą cieszyć się swoimi zakupami przed nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.

ORLEN Paczka konsekwentnie rozbudowuje swoją sieć automatów paczkowych, których jest już pięć tysięcy. Zgodnie ze strategią biznesową, ORLEN Paczka chce udostępniać usługę jak największej liczbie klientów. Obecnie to ponad 11 tysięcy punktów odbioru na terenie całego kraju, do których dostawy są realizowane również w soboty.

Konsumenci chętnie wybierają automaty paczkowe. Według raportu „E-commerce w Polsce”, aż 82% z nich preferuje tę formę dostawy. W odpowiedzi na ich rosnące oczekiwania ORLEN Paczka rozbudowuje sieć, wprowadzając kolejne udogodnienia.

„Chcemy, by nasi klienci mogli otrzymywać dostawy przez 6 dni w tygodniu, zarówno w całej sieci automatów paczkowych, jak również w punktach odbioru. Dlatego uruchomiliśmy dostawy także w soboty. Specjalnie dla naszych klientów będziemy realizować odbiory i dostawy w najbliższą niedzielę handlową, co pozwoli im jeszcze szybciej cieszyć się zakupami. Rok 2023 był dla ORLEN Paczki czasem dynamicznych wzrostów. Mamy już 5 tysięcy automatów paczkowych i aż 92 proc. zadowolonych z usługi użytkowników, i nie zamierzamy zwalniać tempa” – zapowiada Bartosz Bielak, członek zarządu RUCH S.A., operatora logistycznego ORLEN Paczki.

Spółka rozpoczęła sobotnie dostawy do całej sieci automatów paczkowych i punktów odbioru, które są czynne w weekendy. Nowa usługa będzie realizowana przez cały rok, nie tylko w okresach wzmożonej sprzedaży. To nowa jakość na rynku, która odpowiada potrzebom klientów. Już w najbliższą niedzielę handlową 24 marca ORLEN Paczka będzie odbierać i dostarczać przesyłki do wszystkich czynnych w tym dniu punktów.

„Sieć logistyczna ORLEN Paczki rozwija się niezwykle dynamicznie. Nieustannie poszerzamy zasięgi naszych tras logistycznych poprzez uruchomienie nowych automatów paczkowych i punktów odbioru. Jednocześnie podnosimy jakość świadczonych usług, aby jeszcze szybciej dowozić nasze paczki. Uruchomienie stałych dostaw w soboty ma zapewnić naszym klientom jeszcze większy komfort, a dostawy w niedzielę handlową są odpowiedzią na ich potrzeby” – mówi Piotr Dąbrowski, dyrektor Biura Logistyki RUCH S.A., operatora logistycznego ORLEN Paczki.

ORLEN Paczka odpowiada na zmiany na rynku dostaw e-commerce, dzięki czemu w krótkim czasie stała się znaczącym operatorem logistycznym. Motywuje już co czwartą osobę do zakupów online. Od chwili uruchomienia spółka notuje wysoki wzrost liczby paczek oraz zwielokrotnienie liczby nadawców. W 2023 roku dostarczyła o 240 proc. więcej paczek do automatów paczkowych niż w roku poprzednim. Wolumen jej przesyłek wzrósł o 70 proc. Spółka dostarcza paczki ze sklepów internetowych w jeden dzień roboczy, a klienci mają aż trzy dni na odbiór przesyłki.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Source link

Leave a Comment