imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Opublikowano harmonogram naborów w programie FERS (dokument)

P045646-870761.jpg


Opublikowano harmonogram naborów dla Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS). Pierwsze nabory na projekty związane z kształceniem i samozatrudnieniem wystartują w połowie kwietnia.

Ministerstwo Funduszy i Rozwoju Regionalnego opublikowało harmonogram naborów wniosków dla programu FERS. Harmonogram uwzględnia nabory planowane w ciągu najbliższych 12 miesięcy. W tym okresie zaplanowano uruchomienie 110 naborów, z czego 36 w trybie konkurencyjnym i 73 w trybie niekonkurencyjnym. Jak wskazano w komunikacie resortu, tryb realizacji jednego naboru zostanie określony w późniejszym terminie. Łączna kwota na nabory przewidziane w harmonogramie wynosi ponad 13,5 mld zł.

Jako pierwsze rozpoczną się nabory związane z europejskimi pożyczkami na kształcenie i samozatrudnienie, które wystartują 17 kwietnia. W kolejnych miesiącach zostaną uruchomione pożyczki w programach związanych z ekonomią społeczną oraz pożyczki na poprawę dostępności dla przedsiębiorców.

Od czerwca rozpoczynają się nabory projektów związanych z rozwojem dostępności cyfrowej w administracji publicznej. Do wykorzystania będzie m.in. ponad 66 mln zł na szkolenia. Natomiast na początku przyszłego roku ruszy m.in. finansowanie szkoleń dla pracowników zajmujących się wdrażaniem polityki z zakresu integracji i pomocy społecznej.

Harmonogram naborów jest dokumentem zawierającym informacje na temat planowanych konkursów i naborów niekonkurencyjnych w ramach programu. Zgodnie z art. 49 ust. 4 ustawy wdrożeniowej (w powiązaniu z art. 49 ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/1060 z 24 czerwca 2021 r.) harmonogram będzie podlegał aktualizacji minimum raz na koniec każdego kwartału.

Pełny harmonogram naborów wniosków do pobrania pod linkiem: https://samorzad.pap.pl/kategoria/fundusze-europejskie-w-regionach/opublikowano-harmonogram-naborow-w-programie-fers

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Source link

Leave a Comment