imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Opieka zdrowotna na Warmii i Mazurach z dodatkowym wsparciem europejskim

1_44.jpg


Fot. UM Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Urząd Marszałkowski województwa warmińsko-mazurskiego poinformował o podziale dodatkowych środków europejskich na ochronę zdrowia. W sumie zostanie sfinansowanych 40 projektów na łączną kwotę ponad 40 mln zł.

Pieniądze na sfinansowanie zadań z zakresu ochrony zdrowia pochodzą z dodatkowej osi priorytetowej, wygospodarowanej w odpowiedzi na pandemię wirusa Sar-Cov-2 (COVID-19). Są przeznaczone na zabezpieczenie pracowników i firm oraz dostosowanie działalności gospodarczej do funkcjonowania w okresie zwiększonego zagrożenia w obszarze zdrowia. 

„To specjalna inicjatywa nazywana REACT-EU, u nas skorzysta z niej w sumie 40 podmiotów, a przyznane dofinansowanie – 40,5 mln zł – trafi do przychodni, szpitali powiatowych i regionalnych” – powiedział marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Marszałek przypomniał, że był to ostatni konkurs w dziedzinie ochrony zdrowia w tej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Dodał też, że samorząd województwa jest gotowy do startu z nowym programem – Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur na lata 2021-2027.

W ostatniej transzy dofinansowania wsparcie uzyskało 17 podmiotów na łączną kwotę 3,6 mln zł na podstawową opiekę medyczną oraz ambulatoryjna opiekę specjalistyczną i rehabilitacje leczniczą. 15 podmiotów wykonujących działalność leczniczą, które realizują stacjonarne i całodobowe świadczenie zdrowotne dla mieszkańców przynajmniej jednego powiatu otrzymało dofinansowanie na łączną kwotę 19,8 mln zł. Ponad 17 mln zł trafiło do ośmiu ponadpowiatowych ośrodków specjalistycznych. 

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP 


Source link

Leave a Comment