imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Oni też startują w wyborach prezydenckich. “Mój program jest najlepszy”

aimt979syzceq694bkrbi747fm6ar2cw.jpg


Jednym z kandydatów pomijanych w sondażach jest Marek Jakubiak, były poseł, przedsiębiorca. – Wzmocnienie roli prezydenta, tu trzeba konstytucję zmienić. Wzmocnienie roli obywatela i jego roli na życie bezpośrednie. I przede wszystkim uproszczeni życia gospodarczego – wymienił cele, które chciałby realizować, jako głowa państwa.

 

ZOBACZ: Kidawa-Błońska: nawet członkowie PiS nie chcą iść na wybory

 

Marek Jakubiak wierzy, że ma szansę powalczyć o prezydenturę. – Bez zaplecza politycznego, bez partii politycznej, jest kłopot – przyznał. Ale dodał, że zaczął się pojawiać w sondażach. – A to jest już dobry symptom – mówił. 

 

“Doprowadzę do olbrzymiego obniżenia podatków”

Na urząd prezydenta liczy również prof. Mirosław Piotrowski. – Czuję się ogromnie zawiedziony obecną prezydenturą, gdyż 5 lat temu, podobnie jak wielu Polaków, głosowałem na Andrzeja Dudę, ale przespał on swoją kadencję – stwierdził były europoseł.

 

Zapowiedział, że jako prezydent będzie bronił obywateli. – Mój program jest najlepszy. Doprowadzę do olbrzymiego obniżenia podatków – powiedział.

 

Prof. Piotrowski twierdzi, że sondaże dają mu niewielkie poparcie, bo jest celowo pomijany przez firmy, które je wykonują.

 

Jeśli zostanie prezydentem, jego pierwszą decyzją będzie “inicjatywa ustawodawcza o ochronie życia od chwili poczęcie do naturalnej śmierci”.

 

WIDEO: Chcą pomagać przedsiębiorcom, bronić obywateli i chronić życie od chwili poczęcie do naturalnej śmierci 

  

 

Chce wyjścia Polski z UE, bo “grozi nam, że zostaniemy kolonią”

 

Kolejnym kandydatem, który rzadko pojawia się w codziennych serwisach informacyjnych jest Stanisław Żółtek, były europoseł, który chce wyjścia Polski z UE.

 

– Grozi nam, bo chyba taki jest plan Niemiec i Francji, że zostaniemy kolonią – alarmował Żółtek. 

 

ZOBACZ: “PiS robi wszystko, żeby spacyfikować posłów Porozumienia, w których obudziło się sumienie”

 

Przekonuje, że jako prezydent będzie walczył o wolność gospodarczą i zmniejszenie biurokracji. – Byłbym niezależnym prezydentem. Nikt by mi nie kazał podpisać jakąś ustawę lub nie – wyjaśniał.  

 

Stawkę kandydatów, których nie uwzględniają sondaże, zamyka Paweł Tanajno, który przedstawia się jako kandydat wolnościowców i przedsiębiorców. – Chciałbym, żeby powstała partia przedsiębiorców, która będzie zorganizowana na zasadzie firmy – przyznaje. 

grz/ polsatnews.pl


Source link

Leave a Comment