imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Odkładają egzaminy. Kolejny krok Indii w obliczu dramatu

v3hfm2kpwdoa41g73iqfj2forw71n6dy.jpg


Egzaminy dla lekarzy i pielęgniarek stażystów w całych Indiach zostały w poniedziałek przełożone, by młodzi medycy mogli pomóc w walce z pandemią. Potężna fala zakażeń w kraju przytłoczyła służbę zdrowia.

O przełożeniu egzaminów poinformował w poniedziałek w komunikacie indyjski rząd. Jest to kolejna oznaka dramatycznej sytuacji, w jakiej znajduje się kraj w obliczu nowej fali pandemii.

 

W poniedziałek liczba nowych wykrytych zakażeń 12 raz z rzędu przekroczyła 300 tys. Odnotowano też 3417 zgonów, choć eksperci są przekonani, że są to statystyki wielokrotnie zaniżone. Cały czas szpitale zmagają się również z niedostatkiem tlenu, a kostnice i krematoria z nadmiarem pracy. Nadzieję na poprawę sytuacji daje fakt, że według rządowych danych, po raz pierwszy od 15 kwietnia spadł odsetek pozytywnych wyników testów na koronawirusa. Według rządowych modeli, szczyt obecnej fali zakażeń może przypaść już w środę.

 

ZOBACZ: Indie. Rekordowa liczba zgonów w ciągu doby

 

Tymczasem, jak donosi Reuters, szpitale są na tyle przepełnione, że w Delhi otwierane są prowizoryczne szpitale pod namiotami, gdzie tlen leżącym na ławkach chorym podają sikhijscy wolontariusze.

 

Mimo dramatycznej sytuacji, rząd Narendry Modiego nie zdecydował się wprowadzić ogólnokrajowego lockdownu. Obostrzenia wprowadziły za to rządy 11 z 36 indyjskich stanów i terytoriów.

pdb/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment