imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Oddadzą szkło, dostaną czekoladę. Miasto zachęca do segregacji śmieci

a6if6armmcutoqfs2dbtadcu3uixzr4f.jpg


“Czekolada za szkło” – to akcja zachęcająca do segregacji śmieci w Mszanie Dolnej

Czekolada za szkło – taka wymiana to propozycja dla mieszkańców miasta Mszana Dolna. “Akcja ma charakter proekologiczny” – zaznaczają władze. Jej celem jest zachęcenie do prawidłowej segregacji odpadów.

Na taki krok zdecydowało się jedno z miast w woj. małopolskim. W ten sposób władze Mszany Dolnej chcą zachęcić mieszkańców do oddawania szkła w odpowiedni sposób. W zamian będzie można dostać czekoladę.

 

ZOBACZ: Firma nie może nazwać nowej czekolady czekoladą, bo nie ma w niej… cukru

 

Warunek jest jeden: “w akcji mogą brać udział mieszkańcy miasta Mszana Dolna, którzy złożyli deklaracje odbioru odpadów komunalnych”. Wymiana obowiązuje od 25 lutego do 22 kwietnia 2021r. 

 

Jakie odpady są przyjmowane? 

Oddając szklane opakowania należy pamiętać  o tym, by były czyste. “Białe i zielone, dopuszczane jest również tłuczone (z wyłączeniem stłuczki szyb, szkła samochodowego, porcelany” – podkreślono w regulaminie. Przygotowane śmieci w zielonym worku trzeba dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

 

ZOBACZ: Nagroda za butelkę. Gdańsk zachęca do “ekologicznej zabawy”

 

Za worek (120 l) surowca każdy otrzymuje tabliczkę czekolady. Akcja trwa do wyczerpania zapasów. Urząd miasta zaznacza, że z jednej posesji można oddać jeden worek ze szkłem. Każda osoba dostarczająca odpady składa w punkcie podpis.

 

Finał akcji nastąpi pod koniec kwietnia. Podsumowując swój pomysł urząd miasta przedstawi raport z akcji.

ms/sgo/ polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment