imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Ociepa: marszałek Terlecki nas lubi, tylko nie wie, jak zagadać

3o9m5h3er25jrhpmwsajw9p4p4sjcmeu.jpg


“Rozmawiamy z naszymi dwoma małymi koalicjantami” – mówił dziennikarzom Terlecki

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w rozmowie z dziennikarzami nazwał Porozumienie i Solidarną Polskę “małymi koalicjantami”. Wiceprezes Porozumienia Marcin Ociepa skomentował te słowa w programie “Gość Wydarzeń”. – Mam wrażenie, że Ryszard Terlecki nas bardzo lubi, tylko nie wie, jak zagadać – powiedział wiceprezes partii Jarosława Gowina.

Rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego oraz umowy programowej Zjednoczonej Prawicy wciąż trwają. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki pytany przez dziennikarzy o możliwą koalicję PiS z PSL przekonywał, że trwają rozmowy programowe z Solidarną Polską i Porozumieniem, których nazwał  “małymi koalicjantami” w obozie Zjednoczonej Prawicy. 

 

Pytany o te słowa w “Gościu Wydarzeń” wiceprezes Porozumienia, Marcin Ociepa podkreślił, że to PiS odgrywa rolę lidera koalicji Zjednoczonej Prawicy. – Nie ma problemu żebyśmy to uznali – powiedział.

 

ZOBACZ: Kaczyński pytany o koalicję z PSL: rozmawialiśmy z Kosiniakiem-Kamyszem

 

– Kto się czubi, ten się lubi. Mam wrażenie, że Ryszard Terlecki nas bardzo lubi, tylko nie wie, jak zagadać. A poważnie – cenię go za poczucie humoru, za to, że mówi często wprost a to, co czasem mówi to jest elementem pewnej taktyki negocjacyjnej mającej nas wyprowadzić z równowagi – powiedział Ociepa.

 

Wideo: Wiceprezes “Porozumienia” Marcin Ociepa w Polsat News

   

 

– Pan marszałek dobrze wie, że nie z nami te numery. I wiem, że w głębi ducha jest do nas niezwykle serdecznie nastawiony – mówił w programie “Gość Wydarzeń”.

 

ZOBACZ: “Kilkuletnie vacatio legis”. Wiceprezes Porozumienia o “Piątce dla zwierząt”

 

Prowadzący program Grzegorz Kępka pytał o to, czy rozmowy koalicyjne odbywają się bez telefonów. – To standard pracy w rządzie. Telefony często zostają na zewnątrz. Takie są zalecenia ekspertów, nie budowałbym wokół tego teorii spiskowych. Nie dotyczy to braku zaufania do uczestników spotkania, raczej do tego, że urządzenia w dobie gwałtownego postępu technologicznego mogą być wykorzystywane np. przez obce służby – mówił wiceprezes Porozumienia.

kło/ml/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment