imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Obwód ługański. Ukraina: Doniesienia o publicznej egzekucji

000GFS0Y4H5AYY03-C429.jpg


O rzekomej egzekucji informował ukraiński aktywista Serhij Sternenko, który już niejednokrotnie był celem grup prorosyjskich.

W komunikacie na serwisie Telegram Serhij Hajdaj napisał, że “władze sprawdzają informacje na temat zdjęć opublikowanych przez Sternenkę”.

Aktywista zamieścił w niedzielę na Telegramie fotografie powieszonych ludzi, dodając, że zostali oni publicznie straceni przez rosyjskich okupantów. Na ciałach zamordowanych wiszą kartonowe tabliczki, głoszące m.in.: “zdrajca narodu ługańskiego”. 

Sternenko nie poinformował, gdzie dokładnie w okupowanej części regionu ługańskiego miało dojść do egzekucji. Napisał, że była ona “pokazowa”, przeprowadzona tak, “by wszyscy widzieli”.  

Ze względu na charakter zdjęć zdecydowaliśmy się ich nie publikować. 

Ukraina od pierwszych dni wojny alarmuje, że Rosjanie atakują budynki mieszkalne, szkoły, przedszkola, szpitale a także infrastrukturę krytyczną i dopuszczają się zbrodni na cywilach.

Rosjanom zarzuca się też wykorzystywanie zakazanej broni. Najnowsze doniesienia mówią o granatach K-51 z chloropikryną, mającą właściwości gazu bojowego. Informację o tym przekazała ukraińska marynarka wojenna, która podała, że takie granaty zrzucane są z dronów na żołnierzy ukraińskich na wschodzie kraju.

Zobacz też: “The New York Times” publikuje nowe dowody na zbrodnie w Buczy


PAP/INTERIA.PL
Source link

Leave a Comment