imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Obszerne tłumaczenia wystąpienia VP M. Pence’a o Polsce

a-94

Strona główna &gt Polska &gt Obszerne tłumaczenia wystąpienia VP M. Pence’a o Polsce Obszerne tłumaczenia wystąpienia VP M. Pence’a o Polsce Jola Polska

Od tłumacza: Dzisiejsze (ze środy Red. W-P) wystąpienie VP M. Pence’a nagrane przez FOX News. Kiedy na koniec chciałam dołączyć link, niestety zniknęło. Wprawdzie to typowe blabla polityka, ale parę szczegółów wskazuje jak dalece na krótkiej smyczy są bohaterscy rządzący się naszym nieszczęśliwym łez padołem.

„(…)Sprzedaż broni jest najlepszym dowodem naszego partnerstwa, bo dzięki niej zwiększa się militarna obecność USA w Polsce. Polska jest wśród 8 sprzymierzonych z NATO koalicjantów wydających 2% budżetu na obronność. Dziś tysiące żołnierzy amerykańskich strzeże wschodniej flanki wspólnie z polskimi. (…) Ci żołnierze zasługują na podziw i wdzięczność Polaków, Amerykanów i wszystkich miłujących pokój.

Podobnie jak bezpieczeństwo militarne równie ważne jest bezpieczeństwo gospodarcze. We wrześniu ubiegłego roku rozpoczęliśmy strategiczny dialog polsko-amerykański dotyczący energii. Cieszy nas to, bo oznacza, że wysiłki obu krajów zmierzają do uniknięcia energetycznej zależności krajów Europy. Trzy niezależne umowy jakie Polska podpisała z trzema firmami energetycznymi zapewnią, że przez najbliższe 4 lata Polska sprowadzi 7 mln m³ gazu rocznie. Teraz rozważamy współpracę w zakresie energii atomowej. Podobnie jak prezydent Trump jestem osobiście zadowolony z waszego stanowiska wobec Nord Stream 2. Ponadto, współpraca w zakresie telekomunikacji o jakiej dziś rozmawialiśmy pozwoli zapobiec zależności Polski od Chin. Podjęte niedawno kroki wobec przedstawiciela Huawei i współpracującego z tą firmą polskiego obywatela wskazują, że nasz sektor telekomunikacji nie musi obawiać się chińskiego zagrożenia. Pożądana jest dalsza współpraca, by infrastruktura mogła funkcjonować bez zagrożeń.

Wyrażam wdzięczność Prezydentowi Polski za przywództwo i podejmowane działania, zwłaszcza w inicjatywie Trójmorza. Jak opisał to prezydent Trump stwarza ona niesłychane możliwości rozszerzenia naszej infrastruktury i ekspansji gospodarczej przy zachowaniu zasad troski o środowisko. Te kroki zacieśnią nasze kontakty zapewniając Europie bezpieczeństwo.(…)

Jeśli chodzi o wschodniego sąsiada, wiemy, że Rosja nadal okupuje Gruzję i Ukrainę. Niedawno zatrzymali trzy jednostki ukraińskie z załogą na wodach Morza Czarnego. Moskwa szuka sposobów podzielenia naszych sojuszników dostawami gazu i paliw oraz potencjałem atomowym. Podstawą Takich działań Rosji jest jej agresywny charakter, który Polacy znają z własnego doświadczenia.

Wola i wysiłki Polaków są doceniane, toteż stała się ona jednym z kluczowych sojuszników USA i liczącym się graczem na arenie międzynarodowej. Dostarczyła największy kontyngent wojskowy do Iraku spośród 79 koalicjantów. W bieżącym tygodniu Polska przyjęła na siebie kolejną inicjatywę; nasza współpraca służy bezpieczeństwu i dobrobytowi obu naszym krajom, które tworzą lepszą przyszłość.

Wielki polski bohater Lech Wałęsa powiedział kiedyś, że Polacy są dumnym narodem a wolność cenią nade wszystko. Dzisiaj my w Ameryce, tak samo dumni, stoimy ramię w ramię w imię bezcennego daru wolności. Dziękuję za gościnność. Niech Bóg błogosławi wam, Polsce i Ameryce.”

Jola


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment